dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Soutěže

AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2014

V termínu 28. - 30. dubna 2014 se v prostorách společnosti ŠKODA AUTO a. s. Mladá Boleslav uskutečnil 20. ročník finále soutěže odborných znalostí a dovedností Autoopravář junior 2014 ve čtyřech kategoriích Automechanik, Karosář, Autolakýrník, Autotronik. 
Hlavní myšlenkou a cílem pořádání těchto akcí je propagace uvedených technických oborů a propojení spolupráce mezi budoucími zaměstnavateli a středními školami.
Vyhlašovatelem 20. ročníku soutěže Autoopravář junior 2014 bylo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR a Svaz prodejců a opravářů ČR. Slavnostní zahájení soutěže proběhlo 28. 4. 2014 v 16 hodin. Samotné soutěže začaly druhý den v 7 hodin. Finále soutěže mělo své zázemí v Servisním tréninkovém centru v Kosmonosech. 

Samotná soutěž oboru Automechanik probíhala 29. 4. 2014 

Testová část obsahovala 140 otázek, celkem 100 min. k vypracování (maximální možný počet 140 bodů), poznávací část 7 úkolů po 10 minutách (maximální možný počet bodů 70 bodů) - vstřikovače, hydraulická brzdová soustava, měřidla, elektrosoučástky, součástky motoru, převody a hnací hřídele, speciální nářadí, praktická část se skládala ze 14 úkolů po 15 minutách (maximální možný počet bodů 210 bodů). Celkem bylo možno získat 420 bodů. 

Soutěž oboru Autotronik probíhala 29. - 30. 4. 2014 

Testová část se skládala z 50 otázek, úkolů, cvičení (1-5 bodů), celkem 90 min. (maximální možný počet 90 bodů), poznávací část 6 úkolů po 20 minutách (maximální možný počet bodů 90 bodů) - osvětlovací soustava, zapalovací soustava, vzduchová soustava, speciální nářadí a přístroje, palivová soustava, komfortní systémy - součástí úkolů bylo i měření hodnot podle zadání, praktická část 6 úkolů po 30 minutách (maximální možný počet bodů 210 bodů). Celkem bylo možno získat 390 bodů. 

Soutěž oboru Autolakýrník probíhala 29. - 30. 4. 2014 

Testová část obsahovala 50 otázek, celkem 40 min. (maximální možný počet 50 bodů), poznávací část 10 úkolů po 10 minutách (maximální možný počet bodů 100 bodů) - koloristika (barvocit), vady laků, znalost ručního nářadí, vyhledávání odstínu, orientace v technických listech, seřízení pistole, kontrola kvality laku, profesionální spreje, brusiva, chyby na lakovně, praktická část 1 úkol, 6,5 hodiny ve dvou dnech, celkem 150 bodů - oprava nového dílu s poškozením po nástřik laku (maximální možný počet bodů 150 bodů). Celkem bylo možno získat 390 bodů. 

Soutěž oboru Karosář probíhala 29. 4. 2014 

Testová část se skládala ze 100 otázek, celkem 90 min. (maximální možný počet 100 bodů), poznávací část 6 úkolů po 20 minutách (maximální možný počet bodů 90 bodů) - spojovací materiál, měřidla, přípravky a nářadí, svařování, díly automobilů, autoelektroinstalace, praktická část 6 úkolů po 30 minutách, celkem 190 bodů - zhotovení výrobku dle výkresové dokumentace, lícování karosářského dílu na vozidle Škoda, spotovací zařízení – CEBORA SPOT 3500 - oprava deformovaného dílu Škoda, svařování v ochranné atmosféře metodou MAG - SELCO NEOMIG 320, lepení plastů Würth, oprava prasklin autoskel technologií Würth. Celkem bylo možno získat 390 bodů. 

Na každém pracovišti jednotliví komisaři hodnotili znalosti a dovednosti žáků. Všechny části soutěže testová, poznávací a praktická probíhaly v Servisním tréninkovém centru. Slavnostní vyhlášení výsledků jednotlivých kategorií proběhlo 30 .4. 2014 ve večerních hodinách. Naši žáci Integrované střední školy automobilní Brno se umístili v jednotlivých kategoriích takto:

 • AUTOMECHANIK - Dominik Herman zvítězil !!!
 • AUTOTRONIK – Tomáš Burian se umístnil na velmi pěkném 3. místě
 • AUTOLAKÝRNÍK – Tadeáš Orlík se umístnil na skvělém 2. místě
 • KAROSÁŘ – Michal Sedláček obsadil 7. místo.
Děkujeme žákům za výbornou reprezentaci školy a všichni pedagogičtí pracovníci Integrované střední školy Automobilní přejí mnoho dalších úspěchů v oboru i osobním životě. 


VUOV Mgr. Martin Štourač 

Výsledková listina AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2014 

 


 

Automobileum 2014

Učňovská soutěž Automobileum vyhlášená mezi středními školami každoročně láká k účasti nejen svojí oblíbeností, ale i zajímavými cenami. Prestižní klání, ve kterém žáci automobilních oborů prokazují svoje znalosti a dovednosti. Z každé školy se vybírají dva nejlepší zástupci, kteří postoupí do krajského kola. Za naší školu byli vybráni Jiří Homola ze 3C a Michal Sklenář ze 3D. Na soutěžící čeká celkem 9 disciplín. Začíná se teoretickou s pokračuje praktickou částí. 

Disciplíny:

 

 • Testové otázky z automechanika juniora
 • Testové otázky ze silničního zákona
 • Závod na trenažéru
 • Poznávání log automobilů
 • Nasazování sněhových řetězů
 • Výměna kola
 • Otáčení v kruhu
 • Podélné parkování
 • Couvání s vozíkem

Testové otázky je nutné napsat v co nejkratším čase a neztratit žádný bod. Stanovená penalizace je 30 trestných vteřin za každou špatnou odpověď. V praktické části rozhodoval dotek vozidla o bariéru z pneumatik nebo krabic. Nejvíc soutěžících vyhořelo na poznávání log automobilů. 

Po urputném boji obsadil Jirka Homola sedmé místo. „Zbytečně jsem ztratil body na testech. Praktická část dopadla lépe. Byla to pro mě výborná zkušenost.“ 

Michal Sklenář se Jirky dlouho bodově držel. „Testy mohly dopadnout lépe. S umístěním taky nejsem spokojen. Ale jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit.“ 

Na závěr soutěže přijel kluky podpořit ředitel ISŠA Ing. Milan Chylík. „Čekali jsme lepší umístění. Ale i přesto děkuji žákům za reprezentaci naší školy.“ 

Výhoda domácího prostředí byla znát. Žáci ze Slavkova se umístili na předních pozicích. 

Mgr. Zdeněk Kučerík


 

Soutěž MECHANIK MOTOCYKLŮ 2014

Na veletrhu Motosalon 2014 se konal první ročník soutěže Mechanik motocyklů junior a Mechanik motocyklů. Organizátory soutěže byla Integrovaná střední škola automobilní Brno, BVV a SDA. Soutěž se skládala ze šesti úkolů, které mladí i dospělí mechanici museli vyřešit v časovém limitu 25 minut na jeden úkol. Jednalo se o závady v oblasti brzdového systému, startovacího okruhu, kontrolu podvozkových a motorových komponentů a diagnostiky vstřikování motocyklu. V pátek 7. 3. 2014 se konala soutěž mechanik motocyklů junior, které se zúčastnili žáci ISŠ automobilní Brno. V neděli 9. 3. 2014 byla soutěž organizována pro dospělé mechaniky z ČR. Výsledky:

Mechanik motocyklů junior:
 1. Tomáš Krátký
 2. Patrik Bareš
 3. Roman Tomaštík
 4. David Socha
 5. Jakub Konečný
 6. Patrik Kubů

Mechanik motocyklů: 
 1. Martin Glac - Triumph Brno, CARTec motor s.r.o.
 2. Radek Štantejský – MotoDoktor, Ústí nad Orlicí
 3. Radek Pecháček - Yamaha Brno, Pemm Brno s.r.o.
 4. Rudolf Kakáč – René moto, Rájec Jestřebí
 5. Marek Mikuláš – Honda Moto Plzeň
 6. Michal Petr – Moto Bystré

Rád bych poděkoval všem soutěžícím za účast a příjemně zpestřenou neděli a budu se těšit na další vzájemnou spolupráci. 

Bc. Libor Machát

 


 

Druhý ročník KART CUP ISŠA

V brněnské Kart Aréně se jel pro studenty Integrované střední školy automobilní již druhý ročník KART CUP ISŠA - motokárové závody dvojic. Vítězem mužské kategorie se stala dvojice Hausknech Petr a Ungr Milan, mezi ženami byla nejrychlejší dvojice Kristýna Fillová a Radka Kolaříková. Do závodu se přihlásilo rekordních 52 dvoučlenných týmů, kteří nejdříve bojovaly o umístění v kvalifikačních kolech. Samotný závod se jel vyřazovacím způsobem, do kterého postoupilo 24 nejlepších týmů. Vítězové obdrželi dárkový poukaz na jízdu v závodním voze LOTUS na Masarykově okruhu. Velká gratulace patří Patriku Brtníčkovi ze třídy P1.A, který se stal nejrychlejším závodníkem Kart Areny v měsíci dubnu v kategorii muži. 


Mgr. Patrik Ingr 

 

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz