dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

7. listopadu 2018

Sexuální výchova pro pokročilé také pro žáky ISŠA Brno

Akce s názvem Sexuální výchova pro pokročilé je opravdu jedinečný projekt, který patří pod aktivity mezinárodní organizace studentů všeobecné medicíny s názvem IFMSA (International Federation of Medical Students Associations). Tato instituce působí ve většině zemí světa a zajišťuje mezinárodní spolupráci všech mediků z celého světa.

V rámci této organizace existuje mnohem více projektů. Možná jste někdy v Brně viděli speciální šalinu, která jezdí každý rok centrem naší moravské metropole a informuje o problematice HIV/AIDS v souvislosti se Světovým dnem v boji proti AIDS (World AIDS Day), který se datuje ke dni 1. prosince.

Sexuální výchova je určena především studentům středních škol, popřípadě žákům 8. a 9. tříd škol základních. Do školy vždy posíláme dva lektory, vyškolené studenty všeobecného lékařství, kteří se snaží co nejlépe a nejefektivněji své mladší kolegy informovat o problematice sexuálně přenosných chorob, hlavně AIDS. Ovšem nejedná se pouze o prostou přednášku. V programu máme zařazeno nejen spoustu naučných, ale i zábavných aktivit. Školení probíhá převážně formou diskuze, žáci mají možnost pokládat otázky, diskutovat o tématech, která je zajímají a o kterých se chtějí dozvědět něco nového.

Cílem tohoto projektu je především proškolit a informovat o nebezpečí, která hrozí v prvních letech sexuální aktivity adolescentů, a dále také jak se před ním efektivně chránit.

Dominika Rieglová

 


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz