dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

7. listopadu 2018

Žáci ISŠA Brno objevili Département du Gers

Do kraje d´Artagnana za poznáním a přátelstvím – projekt DO SVĚTA 2018! Jihomoravského kraje. Žáci ISŠA Brno objevili Département du Gers

Parlez – vous français? Na tuto otázku řada žáků Integrované střední školy automobilní Brno z Křižíkovy ulice odpoví: Oui, je parle français. Výuka francouzštiny formou odpoledního kroužku tady má už patnáctiletou tradici. Není proto divu, že žáci – francouzštináři touží vyzkoušet své jazykové znalosti přímo v zemi galského kohouta.

Poté, co jsme si přečetli Tři mušketýry, bylo jasno – Gaskoňsko! Díky projektu DO SVĚTA 2018! Jihomoravského kraje pod názvem Do kraje d´Artagnana za poznáním a přátelstvím se skupinka devíti nejlepších spolu se dvěma pedagogy vydala do departementu Gers.

Za 10 dnů jsme navštívili 5 kostelů, 3 katedrály, 3 kláštery, 2 muzea, několik středověkých městeček včetně rodiště skutečného d´Artagnana, nejmenší francouzské středověké opevněné městečko, zdolali jsme horské velikány v Pyrenejích až do výšky 2 600 metrů. V továrně a muzeu Airbus v Toulouse jsme celý den obdivovali létající obry.

Celkem jsme nachodili 128 kilometrů.  Ale co je nejdůležitější - poznali jsme neuvěřitelně přátelské obyvatele departementu, jejich pohostinnost, gaskoňskou veselost a radost ze života bez velkého spěchu. Navázali jsme přátelství i odbornou spolupráci v Lycée d´Artagnan v Nogaru, zúčastnili jsme se praktické výuky a na vlastní kůži okusili jejich závodní okruh i řev motorů na sedadle Formule 1. Společně s žáky lycea jsme si zatančili gaskoňské tance a vyslechli lidové písně v okcitánštině.

V kouzelném hlavním městě departementu, Auch, nás slavnostně přijal pan Jérôme Samalens, člen Rady departementu a paní Sylvie Sonneville, která pomáhala připravit celý projekt a od počátku se o nás starala s péčí přímo mateřskou.

Poznali jsme řadu krás přírodních i kulturních, získali množství odborných i jazykových poznatků, ale hlavně získali nové přátele.

Děkujeme Jihomoravskému kraji za tuto jedinečnou zkušenost.

S naším projektem (včetně fotografií a videa) rádi seznámíme všechny zájemce v pondělí dne 5. listopadu 2018 v učebně č. 30 na ISŠA Brno, Křižíkova 15. Besedy se zúčastní i zástupci Odboru školství Jihomoravského kraje.

 

 


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz