dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

22. června 2018

Projekt Českých drah „Preventivní vlak bezpečné železnice“ i pro žáky ISŠA Brno

V červnu byl ve stanici Brno-Královo Pole přistaven vlak s preventivním programem ke zvýšení bezpečnosti dopravního provozu.  Za deset let existence projektu prošlo unikátním vlakem přes 18 tisíc mladých lidí ze čtyřiceti měst. Letos se tam 5. a 6. června podívali i žáci naší školy. Jaký měli přichystaný program?

Prvním vagónem je speciální kinovůz určený k projekci filmu. Hraný dokument s názvem „To nedáš!“ seznamuje mládež se základními pravidly bezpečnosti na železnici a v jejím okolí s důrazem na  rizikové chování a upozorňuje na možné fatální důsledky. Snímek je velmi emotivní a působivý, protože jednotlivé příběhy vycházejí z reálných mimořádných událostí na železnici. Motivací k vytvoření filmu „To nedáš!“ byly především šokující statistiky železničních nehod.

Ve druhém konferenčním vozu návštěvníci diskutovali s odborníky, kteří se nehodami na železnici zabývají. Setkají se s vyšetřovateli Správy železniční dopravní cesty. Vůz je vybaven moderní technikou, a tak nezůstane jenom u pouhého vyprávění.

Na třetím stanovišti čekal na studenty hasičský vůz a hasiči SŽDC, kteří předvedli ukázky své práce. Nemluvilo se jen o teorii, ale žáci a studenti si první pomoc i vyzkoušeli. Čekala je věrohodná simulace záchrany lidského života. Účastníkům se také věnovali drážní hasiči, kteří mají mnohaleté zkušenosti se zásahy při železničních nehodách.

 

Ing. Blanka Halbichová s využitím TS ČD


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz