dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

13. června 2018

Na mezinárodní soutěži JUNIOR MECHANIC 2018 v litevském Vilniusu

Na přelomu května a června se každý rok koná mezinárodní družební soutěž JUNIOR MECHANIC, jejímž pravidelným účastníkem je i naše škola. Celkově soutěží 9 států, jedná
se o Českou republiku, Francii, Makedonii, Polsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Turecko a Litvu, která byla v tomto roce pořadatelem. Soutěž hostí každý rok jiný stát, přičemž naši školu to čeká v roce 2020, kdy se bude konat jubilejní 20. ročník.  

Každý stát reprezentuje jedna střední škola, která vysílá na soutěž dva žáky. ČR je výjimka, poněvadž jednoho soutěžícího nominuje Střední škola automobilů a informatiky z pražské Hostivaře a druhého ISŠA Brno, kterou reprezentoval žák 3. ročníku učebního oboru Mechanik opravář motorových vozidel Přemysl Kuchař ze třídy 3A. Soutěž pravidelně začíná ve středu odpoledne teoretickou částí, ve čtvrtek pokračuje praktickými úkoly. Pátek je vyhrazen pro odpočinek, kulturní program a slavnostní večerní ceremoniál s vyhlášením výsledků a předáním ocenění. Soutěžící musí absolvovat nejprve teoretický test v anglickém jazyce, který čítá 100 odborných otázek z oblasti autoopravárenství. Dále provádí 9 praktických úkolů se zadáním a veškerou dokumentací rovněž v angličtině s časovou dotací 30 minut na úkol. Jedná se např. o výměnu rozvodového mechanismu na motoru TDI PD, zapojení zásuvky přívěsu, odvrtání zalomeného šroubu v hlavě motoru a oprava závitu, diagnostika řízení motoru a odstranění závady a další.

Každoročně nejlepšími soutěžícími jsou žáci z rakouského Eggenburgu, kteří obsazují první dvě místa, a bylo tomu tak i letos. Na 3. příčce se umístil soutěžící z pražské Hostivaře. Náš žák skončil na pěkném 10. místě. Na závěr zbývá už jen poděkovat pořadatelům soutěže za skvělou organizaci a pestrý program a samozřejmě také vyzdvihnout všechny soutěžící, kteří statečně bojovali o co nejlepší umístění.

Ing. Lukáš Tunka, Ph.D.


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz