dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

29. května 2018

Plitvická jezera pohledem líné učitelky: zájezd pro zaměstnance ISŠA Brno

Zaměstnanci jiných firem mají různé teambuildingové akce, večírky či projekty. My máme to štěstí, že se školním autobusem můžeme podívat do světa a mezi kolegy máme šikovné organizátory, kteří jsou schopní takový zájezd uspořádat. Letos nás čekala návštěva krás Rakouska a Chorvatska. Kdo je však zvyklý válet se u moře, toho bolely nohy.

První den jsme stihli navštívit kýčovitě vyhlížející hrad Franzensburg a podzemní jezero v bývalém dole Seegrotte, přesunout se do Zagrebu a padnout únavou. Další den jsme se vydali na Plitvická jezera a zavzpomínali na filmy, v nichž byl hlavní hrdina náčelník Apačů Vinnetou, procházeli se nádhernou přírodou po dřevěných lávkách a nachodili hodně kilometrů. Koho po druhém dni bolely nohy, toho čekalo utrpení třetí den, když jsme se rozhodli vystoupat Medvědí soutěskou čtyři kilometry po strmých lávkách či žebřících. Stoupání s převýšením 800 m zprvu nevypadalo tak zle, ale když jsme na jeho konci došli k chaloupce, kde se teprve kupovaly vstupenky, myslela jsem, že vyplivnu duši. Při pohledu na téměř kolmo tyčící se žebříky a nekonečné stoupání se mi zatočila hlava, a jakmile jsem měla pocit, že výš už to snad nevede, zase mi za horizontem vyrazilo dech další stoupání. Odměnou za zdolání 200 žebříků a lávek byla hospůdka na vrchu, kde jsem si moc neposeděla. Až jsem dorazila na vrch, kolegové se zvedali a šli dolů – netušila jsem, že to nejhorší mě právě čeká, sestup po kluzkých kamenech a listí byla skoro sebevražda. Poslední kroky, když jsem se ještě sotva držela na nohou, vedly do ledové řeky, abych se ochladila.

Obdivuji lidi, kteří vyběhli na horu jako kamzíci, stavebníky, kteří postavili systém lávek a starají se o ně, a hlavně obdivuji tu nádhernou přírodu, kterou se můžete procházet a sledovat, jak voda vymílá do skal koryta. Z výletu zbyly krásné vzpomínky, stovky fotografií a křeče v nohou.

Mgr. Rosana Zvelebilová


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz