dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

30. května 2018

AUTOMOBILEUM 2018. Jak jsme dopadli v krajském a celostátním kole?

Ve středu 3. května 2018 se konalo krajské kolo soutěže Automobileum. Jedná se o znalostní a dovednostní soutěž pro žáky jihomoravských středních škol s výukou autooborů. Zúčastnily se tedy dvojice žáků z šesti škol sídlících v Boskovicích, Brně, Kyjově, Moravském Krumlově, Slavkově u Brna a Znojmě.

Letošní ročník soutěže se odehrával již počtvrté v prostorách Kart Arény Brno v blízkosti BVV a byl rozdělen do dvou částí. V té první plnili soutěžící již tradiční disciplíny (vědomostní test, výměna kola, nasazování sněhových řetězů, podélné parkování a otáčení v kruhu, jízda vpřed a vzad slalomovou tratí a jízda na závodních trenažérech se simulací Masarykova okruhu) a ve druhé části se jednalo o závod na elektrických motokárách.

Naši školu reprezentovali Přemysl Kuchař a Dominik Petrovský, kteří se umístili na 4. a 6. místě. V závodech motokár zvítězil s velkým náskokem Přemysl Kuchař. Na základě těchto výsledků postoupil Přemysl Kuchař do celostátního finále této soutěže.

Celostátní finále se uskutečnilo ve dnech 16. a 17. května 2018 v areálu Dopravního výcvikového centra S-DRIVE v Hradci Králové. Přes nepříznivé počasí svádělo čtrnáct čtyřčlenných družstev, reprezentujících všechny kraje České republiky, vyrovnaný souboj o vítězství, a to jak v soutěži jednotlivců, tak i družstev. V konkurenci dalších padesáti pěti soutěžících obsadil Přemysl Kuchař dvacáté místo. V klání družstev skončil Jihomoravský kraj na třináctém místě, ale to jen díky velké penalizaci jednoho z členů družstva.

Gratulujeme soutěžícím a děkujeme všem pedagogům i žákům, kteří pomáhali při organizaci soutěže.

Bc. Pavel Sedmík

 

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz