dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

27. dubna 2018

Na Veletrhu dopravní prevence v areálu ISŠA Brno aneb Jezdím „COOL“

Dne 24. dubna 2018 se konal již 11. ročník Veletrhu dopravní prevence v silničním provozu pod názvem Jezdím „COOL“ v areálu Integrované střední školy automobilní Brno. Preventivní akce byla zaměřena na věkovou kategorii studentů naší školy, tedy na mladé a začínající řidiče. Jak název napovídá, bylo účelem pořadatelů propagovat obezřetnou a ohleduplnou jízdu podle platných předpisů.

Tento ročník byl ve znamení velmi působivé přednášky dvou zástupců projektu „Pod helmou“ aneb Životem v jedné stopě, kteří se s námi podělili o své životní příběhy. Jejich fyzický hendikep – chybějící dolní končetina – byl dostatečně výmluvným důkazem, jak je důležité předejít rizikovým situacím a nehazardovat se svým zdravím. Cílem bylo, aby mladí řidiči jezdili bezpečně, předvídali i za ostatní účastníky silničního provozu a nikdy se nevzdávali, i když je osud postaví i před nejtěžší překážky. Přednáška byla moderovaná Pepou Melenem, který ji doplnil praktickou ukázkou airbagových vest a dalšího vybavení chránícího život a zdraví při pádu z motocyklu.

Stalo se již milou tradicí, že v areálu školy byl ke zhlédnutí zajímavý doplňkový program, a to na několika stanovištích v prostorách hřiště. Jednalo se o policejní techniku, byla k vidění Škoda Octavia nebo motocykl ve specializované úpravě. Policisté ze Speciální pořádkové jednotky PČR předvedli výstroj, výzbroj a vybavení k výkonu služby. Na místě dále žáci sledovali ukázku práce a vybavení záchranářů Zdravotní záchranné služby, hasičů, Červeného kříže, BESIP týmu s nárazovým a otočným trenažérem aj.

 

Mgr. David Ondruš, fotografie Karel Štěpánek

Na akci Jezdím Cool měli žáci možnost nahlédnout do Kina Kryt, které se nachází na školním hřišti. Málokoho napadne, že nenápadné plechové dveře vedou do zachovalého krytu 3. třídy, ve kterém se zastavil čas snad před 50 lety, a všechno zůstalo od té doby nezměněné. Výhodou Krytu byla jeho teplota – na rozdíl od venkovního vedra v něm panovala teplota 9 °C, což návštěvníkům přišlo vhod jako příjemné zchlazení. Za chvíli jim však bylo chladno. 

Kino Kryt využila Policie ČR k promítání trojice filmů - příběhu mladých lidí, kteří se vsadí, že pod vlivem alkoholu stihnou dojet autem do cíle během pěti minut a zároveň svoji jízdu streamovat. Film byl parafrází na autonehodu, která se vloni stala dvěma dívkám na Mostecku. 

Druhý film obsahoval ukázky z dopravních nehod motocyklů s varováním, že motorkář je na silnicích zranitelný a neměl by přeceňovat vlastní síly. Třetí film byl prezentací reflexního spreje, kterým se stačí nastříkat a po osvětlení reflektorem odráží světlo. Po skončení promítání následovala praktická ukázka na dvou figurínách, z nichž jedna byla označena sprejem - skutečně světlo dobře odrážela. O tento sprej se zajímal i rozhlas a televize, jelikož by mohl zachránit mnoho životů chodců, cyklistů i dalších účastníků silničního provozu. 

Mgr. Rosana Zvelebilová


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz