dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

12. dubna 2018

Zhlédli jsme historii na filmovém plátně: Anthropoid a Nejtemnější hodina

Jak už se stalo sympatickou tradicí naší školy, i letos měli studenti pod vedením svých učitelů možnost navštívit filmové představení, takže si opět mohli rozšířit své kulturní obzory.

Vzhledem ke skutečnosti, že si po čas celého roku 2018 připomínáme jubilejní 100. výročí vzniku našeho novodobého státu, padl výběr na snímky historické, mapující vrcholné okamžiky 20. století u nás i ve světě.

Jako první jsme v úterý 10. dubna zhlédli koprodukční film Anthropoid /2016/. Snímek vychází se skutečného příběhu vojenské operace, jejímž cílem byl atentát na R. Heydricha, třetího nejvýznamnějšího muže hitlerovského Německa, jehož brutální vláda se zrcadlila také v jeho nechvalně známé přezdívce „pražský řezník“. Film zachytil nejen hrdinství dvou hlavních aktérů Josefa Gabčíka a Jana Kubiše, ale i hrdinství občanů protektorátu, hrdinů veskrze nehrdinských, kteří však obětovali pro svou vlast to nejcennější – vlastní život.

Ve středu 11. dubna nás v kině Lucerna čekal britský snímek Nejtemnější hodina /2017/. Jedná se taktéž o válečné drama, které vzniklo na námět stejnojmenného románu Anthonyho McCartena. Děj je soustředěn do několika květnových dní roku 1940, během nichž vstoupila Velká Británie do války s Německem. Hlavním hrdinou je ministerský předseda Winston Churchill, který dokázal změnit do té doby poraženeckou náladu britské vlády, vyburcovat zemi na obranu proti agresorovi a změnit průběh světových dějin.

Oba dva snímky patří k velice zdařilým dílům současné kinematografie. Gary Oldman, představitel W. Churchilla, byl za svůj herecký výkon oceněn Oscarem. Myslím, že i naše studenty oba filmy zaujaly, což dali najevo svou zaujatostí, pozorností a diskusemi, které proběhly po představeních.

Nezbývá než doufat, že i napříště budeme mít možnost vidět podobně kvalitní filmy.

Mgr. Jana Musilová

 


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz