dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

5. dubna 2018

O úrazech páteře a míchy s ParaCENTREM Fenix a PČR

V úterý 27. února naši školu navštívili pracovníci ParaCENTRA Fenix a PČR. Akce měla název Prevence úrazů páteře a míchy. Jejím cílem bylo upozornit na možná zranění a jejich následky na celý život, pokud není účastník dopravního provozu dostatečně opatrný a zodpovědný. Někdy ale stačí být jen ve špatný čas na špatném místě…

Nejprve nám pracovnice ParaCENTRA Mgr. Tereza Škobránková přiblížila život postižených a dále nás seznámila s možnými příčinami, které vedly k těmto důsledkům. Policista se nás snažil upozornit na to, jak je důležité dbát o svou bezpečnost a neohrožovat ostatní např. riskantní jízdou automobilu. V poslední části programu vystoupil předseda sdružení ParaCentrum Fenix Mgr. Ladislav Loebe s osobním svědectvím o rychlé a riskantní jízdě jednoho krásného dne, kdy spěchal za kamarády. Vyprávěl o nehodě, která ho doživotně připoutala na kolečkové křeslo, a svých dalších problémech i složitém návratu k produktivnímu životu.

Celý program na mne hluboce zapůsobil a v určitých ohledech jsem začal přemýšlet trochu jinak. Sám sebe si neumím představit na vozíku a mám pocit, že bych to asi nezvládl. Opravdu obdivuji lidi s nějakým druhem postižení, zvlášť když se s ním naučí nejen žít, ale dokonce být šťastní.

 

Michal Richter (2M)


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz