Hlavní menu

Novinky

26. březen 2018

Postupujeme z krajského kola soutěže ENERSOL 2018 do celostátního

Dne 27. února se uskutečnila soutěž Enersol, které se naše škola zúčastnila poprvé. Klání se konalo na Masarykově střední škole v Letovicích. Z naší školy se soutěže zúčastnili žáci Vít Pokorný, Daniel Táborský a Marek Vahala ze třídy A3B se svou elektromotokárou pod vedením Mgr. Jana Slaniny, vedoucího učitele praktické výuky. Žáci se umístili na úžasném druhém místě a postupují do celostátního kola, které se bude konat ve dnech 22. a 23. března v Plzni.

Tématy soutěže byly obnovitelné zdroje energie, energetické úspory a snižování emisí v dopravě. Podle těchto zadání byli soutěžící rozděleni do tří skupin. Vybrané téma postupně prezentovali před odbornou porotou. Při příchodu si každý vytáhl lísteček s číslem, které určilo pořadí, v jakém budou svou práci prezentovat.

Poděkování patří nejen žákům, kteří se na tuto soutěž dlouho připravovali a spravovali motokáru v každém okamžiku volného času, ale také všem učitelům jak teoretické, tak praktické výuky za jejich pomoc a ochotu. Byla to velmi dobrá zkušenost a doufáme, že v celostátním kole se nám povede minimálně tak dobře jako v kole krajském.