dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

17. února 2018

Na celostátním setkání diagnostiků Diagnostic Con 2018

Dne 1. února 2018 se ve Foru Karlín konalo pod názvem Diagnostic Con 2018 setkání diagnostiků z celé ČR i zahraničí.  Díky vstřícnému postupu vedení školy jsme měli možnost se tohoto setkání zúčastnit. Velký sál Fora Karlín byl organizátory na tuto akci velmi dobře připraven. Na podiu pod velkoplošnou obrazovkou byly na převádění diagnostiky připraveny dva automobily, po stranách v sálu stály další vozy, na kterých byly předváděny nejnovější diagnostické jednotky. Chybět nemohl ani zástupce firmy, dodávající na trh filtry pevných částic (DPF), o nichž se v současné době tolik diskutuje.

Moderátorem celé akce byl Jaromír Martinec (šéfredaktor časopisu AutoEXPERT), své zkušenosti z oboru diagnostiky předávali pánové Fleischhans, Štrunc, Hampl a další. Za ministra dopravy Dana Ťoka, který se omluvil pro nemoc, přišel seznámit přítomné se změnami v měření emisí pracovník MD pan Novák. V diskuzi zazněla celá řada otázek k technickým stránkám problematiky, včetně dotazů na oblast měření emisí, kde je stále dost nevyjasněných otázek. Na setkání došlo i na slavnostní akt, kdy pan Martinec předal třem úspěšným diagnostikům ocenění za jejich práci. Přestávky v jednání byly vyplněny předváděním jednotlivých, dnes velmi flexibilních, diagnostických přístrojů, ale s podmínkou, že případný obsluhující má dobré znalosti problematiky. Na konci setkání předvedl Libor Fleischhans diagnostické vyhledávání přerušeného kabelu pomocí osciloskopu a zářivkového svítidla.

Akce se zúčastnilo přes sto diagnostiků a mě potěšilo shledání s žákem naší školy, který se ke mně, jako ke svému bývalému vyučujícímu, hlásil. A závěr z tohoto setkání? Součastné dopravní prostředky jsou na vysoké technické úrovni, proto je nutné při výběru uchazečů o studium na naší škole upřednostnit kvalitu zájemců nad kvantitou. Věříme, že současný nábor uchazečů k tomuto cíli povede.

                                                                           UOV Petr Mudrák, UOV Pavel Horáček

         

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz