dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

13. února 2018

Europacup 2018: ISŠA Brno letos na stupních vítězů

Jubilejní 10. ročník soutěže oboru Mechanik motocyklů a kol se konal v německém Frankfurtu nad Mohanem ve dnech 18.-20. ledna 2018. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích - moto a cyklo mechanik. Z naší školy byli vysláni dva zástupci, Ladislav Klátil a Pavel Spružina, kteří soutěžili v kategorii motomechanik. V této skupině se zúčastnilo dalších devět zástupců škol z pěti států: Německa, Polska, Rakouska, Nizozemska a Švýcarska. Cílem bylo splnění šesti úkolů v časovém limitu, přičemž se hodnotila též preciznost provedení a celková zručnost.

První den, 18. ledna, jsme vyrazili v šest hodin ráno školní dodávkou na cestu do Frankfurtu spolu s panem ředitelem, zástupcem ředitele, dvěma učiteli a paní tlumočnicí. Za devět hodin jsme dojeli na místo. Po ubytování následovalo setkání všech účastníků ve škole, kde soutěž poté probíhala. Po úvodním přivítání nás čekala exkurze na letiště ve Frankfurtu, kam nás odvezl připravený autobus. Prošli jsme nezbytnou letištní kontrolou a byli rozděleni do skupin s průvodcem. Procházeli jsme prostory letiště, které jsou vyhrazeny pouze zaměstnancům, podívali se do Airbusu A380 a získali spoustu zajímavých informací. Veškerá komunikace probíhala v anglickém jazyce. Následoval odjezd do restaurace na večeři a poté zpět do hotelu, abychom načerpali síly na zítřejší soutěž. 

Ráno po snídani v hotelu jsme šli pár minut pěšky do školy, kde soutěž probíhala. Začínalo se v osm hodin a končilo kolem sedmnácté hodiny večerní. Na každého z účastníků čekalo šest úkolů, z nichž každý byl dotován časovou lhůtou čtyřicet pět minut. Na šesti stanovištích pracovali vždy dva účastníci z jedné země na stejném úkolu, přičemž každý plnil zadání na svém motocyklu. Úkoly byly následující:

  1. Demontáž a vyvážení předního kola
  2. Měření a seřízení ventilové vůle
  3. BMW Bluetooth – synchronizace helmy a telefonu s motocyklem
  4. Vrtání a řezání závitů
  5. Sestavení soukolí převodovky
  6. Měření ovality válců

Mezi úkoly byla přestávka čtyřicet pět minut s občerstvením. Po ukončení soutěže jsme se vrátili zpět na hotel, kde jsme se připravili na slavnostní vyhlášení výsledků, na které nás v osmnáct hodin odvezl autobus. Očekávané vyhlašování nastalo až po úvodním slovu. Jelikož probíhalo v němčině, které jsme moc nerozuměli, do poslední chvíle jsme netušili, jaké umístění na nás čeká. Bylo pro nás obrovským překvapením! Ladislav Klátil místo druhé, Pavel Spružina místo třetí. První místo obsadil účastník ze Švýcarska. Převzetím diplomů a pohárů skončil slavnostní ceremoniál, následovala večeře formou rautu. Poté byl přistaven autobus, který měl odvézt účastníky zpět do hotelu. Bohužel (nebo bohudík?) jsme se do autobusu nevešli, proto jsme se vydali na cestu zpět pěšky a náš úspěch náležitě oslavili v místní hospůdce.

Následující den jsme po snídani vyrazili na cestu zpět do Brna. Soutěž jsme si užili a získali novou životní zkušenost. Dovoluji si tvrdit, že naše umístění je jedním z nejlepších výsledků soutěžících za ISŠA Brno v dosavadní historii tohoto klání.

 

Ladislav Klátil (3M)


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz