dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

3. února 2018

Deník Anny Frankové. Zhlédli jsme osudy židovské rodiny na jevišti Polárky

Dne 29. ledna 2018 se studenti vydali na poučné divadelní představení, které pojednávalo o životě židovské dívky za 2. světové války, a to o Anně Marii Frankové. Toto drama bylo adaptací známé knížky „Deník Anny Frankové“.

Příběh se odehrával v hlavním městě Nizozemska v Amsterdamu. Rodina Frankových dostala příkaz k transportu do pracovního tábora. Po krátkém rozmýšlení se rodina rozhodla ukrýt a přečkat válku v úkrytu s další rodinou - Van Pelsovými. Ukrývali se v tzv. zadním traktu čili v neútulných prostorách malého domečku, který byl v zadní části firmy, kde měl pan Frank kancelář. V průběhu děje se do jejich skrýše uchýlil i zubař Fritz Pfeffer, přítel rodiny. Odehrávali se zde různé zábavné scény, ale i hádky a výstupy se smutným koncem.

Po dlouhých dvou letech v úkrytu byli všichni prozrazeni a následně odvedeni na policejní stanici. Po dvou dnech ve věznici je trýznitelé rozdělili a deportovali do pracovních a koncentračních táborů v Německu. Tento tragický konec životního příběhu židovské rodiny přežil pouze otec Anny Frankové, Otto Frank, který deník našel a „poslal“ ho do světa. Většina žáků byla uchvácena, někteří méně, ale všichni byli s představením spokojeni.

Jakub Pravda (DP1), fotografie Divadlo Polárka


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz