dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

11. ledna 2018

Na závodech v Číně. Zážitky Adama Satkeho (3M)

Po krásných 14 dnech jsem se vrátil z Číny a musím říct, že to byl asi jeden z nejlepších zážitků na vodní hladině, jaké jsem kdy zažil. Čínská federace si pozvala závodníky soupeřící na divoké vodě z celého světa, aby se zde utkali s místní reprezentací. Nutno dodat, že jsme se ukázali v tom nejlepším světle.

Téměř ve všech čtyřech závodech jsme žádného z čínských závodníků nepustili k medailovým pozicím. Pro mě samotného se závody velmi vydařily. V kanoistickém maratonu jsem skončil na 6. místě, což považuji za velmi dobrý výsledek, a v klasickém sjezdu jsem obsadil 4. místo z celkem 40 závodníků. Dalšími závodními disciplinami pak byly slalom mezi bójemi a minutový sprint, kde jsem se zvládnul probojovat do finále a obsadil nakonec 8. místo.

Pokud bych měl něco uvést o obtížnosti sjezdu místních řek, zde jde veškerá skromnost stranou. V životě jsem totiž nejel náročnější řeku a také se musím přiznat, že když se přede mnou objevila vlna nebo válec zhruba tak čtyřikrát větší, než jsem zvyklý, opravdu jsem pocítil ten pravý, nefalšovaný strach. Když tedy vezmu v úvahu náročnost místních veletoků a také fakt, že jsem bojoval proti vítězům světových pohárů, mistrům světa a dalším neméně úspěšným sportovcům, nemohu být se svým umístěním nic jiného než velmi spokojen.

Mimo veškeré to závodění jsme se také seznámili s čínskou kulturou, jejich místním jídlem (čínské hůlky a třikrát denně rýže je běžný standard), navštívili mnoho opravdu nádherných míst, objevovali nové řeky a peřeje, ale především si užili krásné okamžiky s přáteli z celého světa.

A tak jsem se vrátil domů nejen s mnoha suvenýry zahrnujícími sypané čaje, hůlky a náramky, ale především s nezapomenutelnými zážitky.

Videa z Číny zde: https://www.facebook.com/CanoeAdamSatke/

Adam Satke (3M)

 


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz