dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

15. prosince 2017

Za krásami předvánoční Vídně, výtvarným uměním i trhy: A3B, AN2 a jejich zážitky

Byl čtvrtek 30. listopadu 2017, tento rok první mrazivý den. Auta byla zasněžená, silnice namrzlá a my jsme měli jet do Vídně. Sešli jsme se tedy v poněkud mrzuté a zároveň ospalé náladě v 7:15 ráno. Sedli jsme do vytopeného autobusu a společně s paní učitelkou Drápalovou a Vieweghovou se vydali na cestu.

Při cestě jsme od paní učitelky Vieweghové poslouchali zajímavý výklad vztahující se k místům, kudy jsme zrovna projížděli. Do Vídně jsme dojeli kolem půl 11. Počasí se zde od Česka moc nelišilo, celý den byla zima, pršelo, sněžilo a foukalo. Z autobusu jsme vystoupili na náměstí Marie Terezie. Prošli jsme blízké okolí a zamířili do muzea Albertina, ve kterém probíhala výstava prací italského mistra Raffaela Santiho. Shlédli jsme zde také obrazy umělců - například Gustava Klimta, Pabla Picassa, Albrechta Dürera a dalších světoznámých autorů. Výstava byla velice zajímavá, škoda jen, že detailní popisky k dílům nebyly také v češtině. Dále jsme navštívili expozici v Kunsthistorisches Museum Wien, kde probíhá výstava uměleckých děl Rubense. Díla jsou z vlastních sbírek muzea, ale některá byla také zapůjčena ze světových muzeí a galerií – například z Ermitáže (Petrohrad), muzeí v Antverpách a Bruselu, z galerie Louvre. Všimli jsme si zde i něčeho, co nám vyrazilo dech. Toto muzeum totiž bylo použito pro vývoj vizuální stránky jedné české počítačové hry, přesněji její závěrečné mise, a to do detailu!

adventmarkt - foto Peter Rigaud.jpg

                                                                                                                          foto: Peter Rigaud

Následně jsme vyšli před muzeum a ocitli se přímo na Vánočních trzích. Zde jsme nakoupili dárky pro své blízké, koupili si nealkoholický punč a občerstvili se, utratili všechny své peníze a v dobré náladě po vydařeném výletě jsme se vraceli na Maria-Teresien-Platz, kde jsme nastoupili do školního autobusu a vydali se na cestu domů. Z výletu jsme si odnesli mnoho užitečných informací, zážitků, dárků, fotek, znalostí, mokrých bot a prázdných peněženek. A i když nám počasí vůbec nepřálo, výlet jsme si neskutečně užili. Děkujeme paní učitelce Drápalové, že se nás rozhodla vzít a paní učitelce Vieweghové za rozšíření našich vědomostí. Děkujeme i panu řidiči Marku Vágnerovi, že nás v pořádku dovezl tam i zpět.

Za třídu A3B a pár žáků z AN2 Daniel Táborský (A3B), fotografie Peter Rigbaud

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz