dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

8. prosince 2017

Do Německa za koupáním a památkami Drážďan

V pátek 17. listopadu se skupina zaměstnanců školy vypravila k našim západním sousedům, aby si užila pamětihodností Drážďan a případně strávila jeden den odpočinku a relaxace v tropickém ráji unikátního Tropical Islands.

Cesta ubíhala pomalu a dopravní situace nejen na D1 připravila nejedno nečekané zdržení, ale většinu účastníků to stejně později neodradilo od toužebně očekávané procházky tzv. Starým městem Drážďan, přestože se už šeřilo. Procházeli jsme kolem Semperovy opery, se zájmem jsme si prohlíželi znovupostavený monumentální chrám Frauenkirche, uchvátil nás Zwinger, mistrovské dílo německého barokního stavitelství. Místní vyhlášená obrazárna s díly Rubense, Rembrandta či Raffaela přilákala následující den hned několik návštěvníků z našich řad. Na město padalo přítmí, naše kroky však vedly do Rezidenčního zámku, někdejšího sídla saských kurfiřtů a králů. Z velmi bohatých unikátních sbírek jsme se obdivovali třeba exponátům zbrojnice nebo tzv. turecké komory s vystavenými orientálními zbraněmi. Den plný zážitků se pomalu chýlil ke konci a bylo třeba využít příležitosti k noclehu ve stylově vybroušeném hotelu art´otel, který nás velmi mile překvapil vysokou úrovní, čistotou a pohostinností.

DSCN3449.jpg

Následující den ráno odjížděla z Drážďan pouze jedna skupina těch, kteří byli pevně rozhodnuti strávit většinu dne v jediném místě ve střední Evropě, kde lze alespoň trochu ochutnat atmosféru letovisek Thajska, Bali, Bornea a jiných exotických destinací směrem daleko na jih od České republiky. Tropical Islands je zábavní park s řadou atrakcí převážně pro rodiny s dětmi skrytý ve velké hale původně určené za hangár vzducholodí. Palmy, kopie cizokrajných staveb, vlhký tropický vzduch, písek, plameňáci, umělé laguny atd. – to vše působí spíše jako inspirace k návštěvě skutečných míst, na která odkazují, ale všichni si tu užili nevšedních chvil, koupání a pohody s přáteli. Z odpočinku nás vytrhl neúprosně přibližující se čas odjezdu. Na zpáteční cestě se zajížďkou pro zbytek výpravy v Drážďanech jsme se těšili na domov a vlastní postel.

 

                                                                                  Mgr. David Ondruš

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz