dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

22. listopadu 2017

To nejlepší z Itálie pro motoristy: Lamborghini, Maserati, Ferrari a motosalon EICMA

Ve středu večer 8. listopadu jsme se vydali školním autobusem na dlouho očekávanou návštěvu hlavní evropské výstavy motocyklů. Čtvrteční ráno se všichni probouzeli s výhledem na scenérii Itálie. První zastávka byla na farmě Hombre, kde se vyrábí známý pravý parmazán. Průvodkyně nám ukázala výrobu sýrů a pak nás zavedla do soukromé sbírky Maserati. Před budovou bylo několik starých traktorů, ovšem uvnitř plno nádherných unikátů od aut až po motorky.

Po obědě jsme vyrazili do muzea Lamborghini, kde byla výstava věnována životu Ayrtona Senny, závodníka F1. Lamborghini zde mělo řadu unikátních prototypů, historických vozů, supersportů, ale také motorů. Po prohlídce jsme se přesunuli do mekky italského automobilového sportu, do Maranella. V muzeu Ferrari je nejen řada ojedinělých sportovních automobilů, ale i kus historie motorismu a slavných závodů. Večer jsme po náročném dni „odpadli“ na hotelu poblíž Parmy.

Brzo ráno jsme vyrazili na již očekávaný motosalon EICMA do Milána. Obrovské pavilony praskaly ve švech, jak byly naplněny velkou spoustou novinek připravených na rok 2018 a snad každý z návštěvníků si zde přišel na své. Na výstavě jsme strávili celý den, v 8 hodin večer jsme usedli do autobusu a ráno se probudili v Brně.

 

Dostál Jan, 3.M


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz