dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

2. listopadu 2017

Odborná exkurze ve společnosti IVECO Czech Republic, a. s. Vysoké Mýto na téma „Jak se rodí autobus“

V pátek 27. října absolvovala skupina učitelů odborných předmětů a praktického vyučování ISŠA Brno odborný seminář a následnou exkurzi do výrobního závodu autobusů IVECO BUS. Školení probíhalo přímo v sídle výrobce ve Vysokém Mýtě. Zprostředkovatelem akce byl zkušební komisař Magistrátu města Ostravy Ing. Miloslav Kotraba. Lektory byli erudovaní specialisté z oblasti konstrukce autobusů a znalci legislativy v čele s generálním ředitelem společnosti IVECO Czech Republic, a. s. Ing. Jiřím Vaňkem.

Program celého semináře byl velmi nabitý. Nejprve jsme v zasedací místnosti absolvovali seznámení s historií společnosti, výrobním portfoliem, konstrukcí autobusů a s vývojem legislativy, která se k jejich výrobě vztahuje. Poté jsme se přemístili přímo do výrobního závodu na komentovanou exkurzi, v jejímž průběhu jsme měli možnost zhlédnout kompletní proces výroby autobusu. Posledním stanovištěm před pauzou na oběd bylo Bus Design Center. Jedná se o unikátní prostor, v němž si mohou zákazníci sami vyzkoušet různé ovládací prvky autobusu a jejich rozmístění, prohlédnout a vybrat interiérové materiály a sestavit si tak autobus přímo na míru.

Celá akce byla zakončena na polygonu ve Vysokém Mýtě. Jednotliví účastníci si zde mohli vyzkoušet tzv. „školu smyku“, tedy jízdu s autobusem na vozovce se sníženou přilnavostí a bezpečné zvládání kritických situací, které mohou v reálném provozu nastat. To vše pod vedením zkušeného instruktora ze společnosti DEKRA pana Josefa Čmuchálka.

Troufám si uvést, že celá akce byla pro všechny zúčastněné velice přínosná. Na závěr děkuji zprostředkovateli a všem zainteresovaným osobám z fy IVECO BUS nejen za její uspořádání, ale také za vynikající organizaci celého setkání.

                                                                                              Ing. Lukáš Tunka

Skupinovka.JPG

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz