Hlavní menu

Novinky

26. října 2017

Představujeme úspěšného sportovce: Adam Satke ze 3M

Adam je všestranný sportovec, věnuje se kolu, běhu, plavání, v zimě běžkám, ale v roce 2004 u něj zvítězila kanoistika, konkrétně sjezd na divoké vodě. Patří mezi členy Kanoe Klubu Spoj Brno. V letošním roce se probojoval do seniorské reprezentace. Je úspěšným reprezentantem v kategorii do 23 let, ve které se stal mistrem ČR U23 klasik ve Špindlerově Mlýně a vicemistrem ČR v klasickém sjezdu na Lipně.

Na Mistrovství světa do 23 let v rakouském Murau vybojoval nevděčné 4. místo ve sprintu 3x K1M a 5. místo v klasik 3x K1M. Na Mistrovství Evropy v makedonské Skoplje obsadil také 4. místo v K1M.

Kanoistika je ostatně pro Adama rodinným sportem, mladší sestra Gabriela získala dvojnásobnou zlatou medaili z MS v Murau a sestra Martina zase trojnásobná vítězka kategorie do 23 let.

Do příští sezony držíme palce a přejeme další úspěchy. Pokud se chcete dozvědět bližší informace, tak je najdete na webu www.kanoe-brno.cz nebo na www.facebook.com/CanoeAdamSatke/.