dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

27. června 2017

Historie i současnost Škoda Auto za jeden den: exkurze 2A a 2N do Mladé Boleslavi

Dne 15. června vyrazila spojená 2A s 2N do Škoda Auto, a. s. v Mladé Boleslavi. Po delší cestě nás přivítalo z daleka viditelné muzeum místního hlavního zaměstnavatele a jednoho z lídrů české ekonomiky. Elegantní, bílé prostory skrývaly řadu unikátů, testovacích vozidel, konceptů i historických automobilů. Milá průvodkyně nás provedla minulostí škodovky a upozornila kolik práce, peněz a úsilí stojí renovace veteránů. Atmosféra minulých desetiletí byla dokreslena i výbavou a zajímavostmi, které se pojily k provozu aut s okřídleným šípem např. v období socialismu.

Druhá část programu se týkala návštěvy výrobních provozů. Oželeli jsme, že tu nebylo možné fotit. Do autobusu jsme přibrali dalšího provázejícího a svezli se po areálu továrny do obrovských hal plných lisů a stále se pohybujících montážních linek. Bylo jen třeba být opatrný, aby někdo nepřišel k úrazu. Asi každého z nás překvapila výborná organizace a výkon tohoto pulzujícího organizmu produkujícího tisíce aut denně. Neformálně vystupující průvodce před námi nic netajil a zodpověděl pohotově všechny všetečné otázky. Rozloučení díky tomu nebylo rychlé.

Přestože jsme do Brna přijeli později, než bylo v plánu, snad skvělé zážitky a dojmy z akce vyvážily obtíže, které byly pro každého spojené s návratem domů.

Mgr. David Ondruš


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz