Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

10. květen 2017

Dominik Lax a Jakub Reimisch reprezentovali ISŠA Brno na soutěži AUTOMOBILEUM 2017

Ve středu 3. května 2017 se konalo krajské kolo soutěže Automobileum. Naši pravidelní čtenáři jistě vědí, že se jedná o znalostní a dovednostní soutěž pro žáky jihomoravských středních škol s výukou autooborů. Zúčastnily se tedy dvojice žáků z šesti škol v těchto městech: Boskovice, Brno, Kyjov, Moravský Krumlov, Slavkov u Brna a Znojmo.

Letošní ročník soutěže se odehrával již potřetí v prostorách Kart Arény Brno v blízkosti BVV a byl rozdělen do dvou částí: v první části plnili soutěžící již tradiční disciplíny (vědomostní test, výměna kola, nasazování sněhových řetězů, podélné parkování a otáčení v kruhu, jízda slalomovou tratí a jízda na závodních trenažérech) a ve druhé části se jednalo o závod na elektrických motokárách.

Naši školu reprezentovali Dominik Lax a Jakub Reimisch, kteří se umístili na 8. a 10. místě. V závodech motokár zvítězil s náskokem 8 sekund Dominik, Jakub dojel čtvrtý.

Gratulujeme a děkujeme žákům za soutěžní výkony, poděkování za přípravu a organizaci soutěže patří rovněž Bc. Pavlu Sedmíkovi.