dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

4. května 2017

Jezdím „COOL“ aneb Veletrh dopravní prevence na ISŠA Brno

Dne 27. dubna 2017 se konal již 10. ročník Veletrhu dopravní prevence pod názvem Jezdím „COOL“ v Brně v areálu Integrované střední školy automobilní, Křižíkova 15. Preventivní akce byla zaměřena pro mladé a začínající řidiče, kdy nosným pilířem byla bezpečnost v silničním provozu. Název Jezdím „COOL“ neslo v sobě význam cílevědomé, obezřetné, ohleduplné jízdy dle platných předpisů. Tento ročník byl obohacen a prohlouben velmi zajímavou přednáškou zástupců projektu „Pod helmou“ Aleše a Patrika, kteří studentům sdělili své životní příběhy a jak je důležité předejít rizikovým situacím a bezdůvodně nehazardovat se svým zdravím. Cílem bylo, aby mladí řidiči jezdili bezpečně, předvídali i za ostatní účastníky silničního provozu a nikdy se nevzdávali, ať je jejich životní cesta zavede kamkoli. Přednáška byla doplněna „Zážitkovou prevencí“ vedenou Pepou Melenem, který ji doplnil praktickou ukázkou nových bezpečnostních prvků, jak si doslova zachránit život při pádu z motocyklu.

V areálu školy byla jako každým rokem ke zhlédnutí zajímavá stanoviště. Jednalo se o policejní techniku, kde byla k vidění Škoda Octavia v policejním provedení, motocykl, čtyřkolka a Schengen bus. Policisté ze Speciální pořádkové jednotky předvedli výstroj a vybavení při výkonu služby. Na místě dále byla stanoviště Zdravotní záchranné služby, Hasičský záchranný sbor, Červený kříž, BESIP tým s nárazovým a otočným trenažérem, kamion s ukázkou řezu motorů aj.

Celý program byl doplněn ukázkou zásahu Červeného kříže na místě dopravní nehody a dále hasičů při vyprošťování zraněné osoby z vozidla. Akce se zúčastnilo přes 600 studentů.

 

nprap. Petra Hrůzová, nprap. Bc. Alena Peterková

Odkaz na video ZDE


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz