dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

28. dubna 2017

Žlutá šerpa za vítězství v prestižním závodě Good Friday v Londýně

Zhruba před čtvrt rokem mi přišla pozvánka na prestižní závody Good Friday v Londýně. Okamžitě jsem odsouhlasil svou účast a těšil se na to, co mě čeká. Závod Good Friday je tradiční závod, který se koná každý rok na Velký pátek. Utkávají se zde převážně závodníci z Británie a pozvaní hosté. Byla to tedy pro mě veliká čest účastnit se na závodech takového formátu. Již v osmnácti letech jsem sice srovnal svoje síly se závodníky z elitní kategorie, ale odnesl jsem si tehdy ze zápolení úsměv na tváři a spoustu nových zkušeností.

Jednalo se o jednodenní závody, na kterých se soutěžilo ve dvou disciplínách, což je na poměry v závodních kruzích nezvyklé. Závodil jsem v keirinu a ve sprintu. Jako první byl na řadě sprint, ve kterém jsem přes únavu z cesty obsadil celkově třetí místo. To není úplně špatný výsledek. Porazili mne dva domácí závodníci (Jonathan Mitchell získal první místo a Matthew Rotherham skončil na druhém místě). 

Po obstojném výsledku ve sprintu jsem byl lačný po vítězství, protože za první místo se zde vyhrává žlutá šerpa, kterou se nemůže pochlubit zrovna mnoho lidí. Chtěl jsem ji získat. Do druhé disciplíny jsem tedy dal naprosté maximum a vyplatilo se. Zvítězil jsem v keirinu a splnil si další sen. Vlastnit tu zlatou šerpu pro mě hodně znamená a jsem opravdu šťastný, že se mi to povedlo. 

Po těchto závodech bude následovat silová příprava, která je zaměřena na Mistrovství Evropy do 23 let, kde se pokusím získat cenné kovy.

         

Martin Čechman (3KL)

Bez názvu.JPG

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz