dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

14. dubna 2017

Soutěž Hydrogen Horizon Automotive Challenge prověřila schopnosti žáků ISŠA Brno

Školní tým složený z žáků tříd A4B, A3B a PD2 se v sobotu 8. dubna 2017 zúčastnil závodů Hydrogen Horizon Automotive Challenge. Tento závod se konal v Praze v areálu ČVUT a trval 6 hodin. Závodilo se s modelem auta v měřítku 1:10 s hybridním vodíkovým pohonem. Celkem se účastnilo 19 týmů z celé České republiky, mezi kterými nechyběli zástupci Škoda Auto, ostatních automobilních škol i žáci ze strojních průmyslovek. Náš tým sice obhajoval druhé místo z předchozího ročníku, ale v silné konkurenci byly výsledky velmi vyrovnané.

Začátek závodu vypadal pro náš tým velmi dobře, po prvních dvou hodinách jsme byli první a kalkulace na dojezd nám vycházela dokonce s rezervou. Bohužel se ale začaly objevovat nečekané komplikace, po střetu s auty protivníků jsme museli vyměnit zadní pevnou osu, která se ohnula a při následném rovnání zlomila. Naštěstí jsme měli potřebnou součástku, zdrželi jsme se v depu kvůli výměně a vrátili se na dráhu s menší ztrátou na čelo závodu (prozatím třetí místo). Náskok ostatních jsme zmenšovali každým ujetým kolem, ale bohužel se nám po dalším nárazu do mantinelu zlomila i druhá osa. Závod pro nás skončil, neměli jsme další náhradní. Náš tým se ale nevzdal a během 40 minut přestavěl auto na loňský koncept a dojel závod.

V konečném výsledku rozhodoval počet kol ujetých za 6 hodin a podle tohoto pořadí jsme skončili na 10. místě. Sice se nám nepodařilo obhájit loňský skvělý výsledek, ale naši studenti projevili velkou bojovnost a ověřili jsme si, že koncept byl správný, první dvě a půl hodiny jsme byli první. Nicméně víme, že do příštího ročníku je co zlepšovat.

Mgr. Jan Slanina

 

hy.jpg

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz