dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

9. března 2017

DP1 zaujaly v MZK nejen knihy. Stihla navštívit i pomník Jana Skácela

Ve čtvrtek 23. února si žáci třídy DP1 dali sraz před Moravskou zemskou knihovnou (MZK). Plánovaná exkurze jim měla přiblížit vše, co k efektivnímu a úspěšnému studiu (i na VŠ) může MZK v současnosti nabídnout. Po úvodních slovech dr. Kmoníčkové nás „přivítal“ krásný výhled z nejvyšších pater moderně koncipované knihovny, která sídlí v reprezentativní budově ukazující možnosti současné architektury.

První část programu v učebně s PC byla věnována seznámení s historií této instituce prostřednictvím dvou filmů na youtube.com. Naše průvodkyně také prezentovala řadu možností, jak hledat v různých elektronických on-line katalozích a systémech to, co nás zajímá. Zbytek času vyhrazeného poznávání MZK dostal podobu pouti po jednotlivých odděleních. Praktické rady studentům, jak vyhledat, půjčovat a studovat celé spektrum nabízených tištěných i elektronických literárních a hudebních materiálů, zajisté nepadly na neúrodnou půdu…

Na zpáteční cestě si účastníci exkurze přímo vynutili, že musí navštívit nedaleký pomník Jana Skácela na ulici Kotlářské 35a, kde jeden z největších moravských básníků dlouhá léta žil, a poklonit se jeho památce. Jedná se o kamennou stélu na nízkém bílém podstavci, která je osazena bronzovou dvojdílnou deskou s reliéfem podoby básníka a textem: zde žil básník Jan Skácel. Autory pomníku jsou Miloš Vlček a Ivan Ruller.

 

Mgr. David Ondruš

 

(fotodokumentace Čeněk Šmerek z DP1)


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz