dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

13. ledna 2017

Projektové dny s JA Czech. Naši studenti opět na stupni vítězů

I v letošním školním roce probíhají ekonomické soutěže pod záštitou JA Czech, vzdělávací institucí. Projektové dny jsou organizovány ve spolupráci s firmou AT@T se sídlem v Brně.

Vždy mezi sebou soutěží pětičlenné týmy (studenti v týmech jsou náhodně vybráni) v oblasti různých ekonomických témat. Jde o vytvoření projektu s následnou prezentací před komisí.

Naši studenti se této aktivity rádi a opakovaně zúčastňují. Můžeme s určitou hrdostí říci, že úspěšně. Dne 10. ledna 2017 proběhlo další kolo, tentokrát na téma Péče o nové zaměstnance. Podle zadání z celkového počtu nových pracovníků ve firmě 60 % budou tvořit cizinci. Naši žáci se tohoto úkolu zhostili na výbornou, obsadili první tři místa. Soutěže se zúčastnili: Marek Pavlíček z A3A (1. místo), Jakub Kratochvíl z A3A (2. místo), Anastázie Felberová z DP1 (3. místo), Marek Babiš z 3C, Zdeněk Slaný z 3D, Pavel Strýček z A3A.

 

 

O tom, jak se našim žákům vedlo, jejich vlastními slovy…

 

„Tato akce se mi líbila, potkal jsem tam i kamaráda z jiné školy a seznámil se s novými lidmi. Pracovali jsme na projektu Welcome servis, tj. začlenění nových zaměstnanců do pracovního procesu. Hlavní částí našeho projektu bylo navržení funkce mentora, který by se po dobu 3 měsíců o nového zaměstnance staral a se vším mu pomáhal. Dále jsme se chtěli postarat o jeho bydlení a dopravu, což by například cizinci určitě pomohlo. Mentor, který by byl zaměstnanci přidělen, by mu nepomáhal pouze v práci, ale i ve volném čase. Provázející zaměstnanec by byl k platu odměněn finanční částkou nebo jinými benefity.

Celkově si myslím, že jsem na této akci získal spoustu nových zkušeností a všem bych ji doporučil.“                                                                                                          

Pavel Strýček (A3A)

 

„Akce byla velmi zajímavá a přinesla spoustu zkušeností do našeho života. Pracovali jsme v týmu s lidmi, které jsme nikdy neviděli. Náš projekt jsme pojmenovali Český den. Šlo o to, že by novému zaměstnanci byl přidělen mentor, který by se postaral o jeho snadnější zařazení do kolektivu, předal by mu informace, kde jsou v Brně úřady, nemocnice a další instituce. Uspořádali bychom mu tzv. Český den, teambuildingovou akci, na které bychom mu ukázali Brno, vzali na motokáry či na jiné aktivity. Následně bychom se odebrali na večeři a pozvali nové zaměstnance – cizince na typicky českou gastronomii, včetně českého piva. Náš tým se umístil na krásném druhém místě.“                                                                                                            

Jakub Kratochvíl (A3A)

 

„Soutěž jsem si užila. Byla jsem na ní již podruhé. Tentokrát jsme měli téma Welcome servis.

Se zpracováním zadaného úkolu jsme neměli žádné potíže. Šlo to samo. Naše skupina vymyslela novou pracovní pozici. Určený zaměstnanec by pomáhal novým zaměstnancům s prací, zajištěním bydlení. S naším nápadem jsme se dostali na 3. místo.

Účast v soutěži byla zpříjemněna dobrým obědem. Na celý průběh soutěže dohlížela mentorka JA Czech Mgr. Jindřiška Drábková.

Moc děkujeme za příjemnou zkušenost a těšíme se na další setkání.“

Anastázie Felberová (DP1)

 

Za celý tým soutěžících Ing. Ludmila Čápová

 

 

 

 

 

 

 

 


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz