dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

12. ledna 2017

Parlez – vous français?

Do Francie 2016 – mluvit, poznávat, srovnávat

Pod tímto názvem se ukrývá uskutečněný projekt Jihomoravského krajského úřadu DO SVĚTA 2016!

Účastníci se na akci připravovali po celý rok, dvakrát týdně se věnovali studiu jazyka a reálií Francie formou nepovinného kurzu francouzštiny. V červnu 2016 se deset z nich vydalo plnit tyto náročné cíle:

 

mluvit (prohloubit své jazykové znalosti a schopnosti komunikace ve francouzštině)

poznávat (seznámit se s jiným typem studia automobilních oborů podobně zaměřené školy a zejména s běžným každodenním provozem francouzských značkových autoservisů)

srovnávat (na základě osobní zkušenosti ve francouzském autoservisu nacházet shody i odlišnosti při příjmu, diagnostice a provádění oprav).

 

Projekt navazoval na nadstandardní spolupráci s partnerskou obdobně zaměřenou školou ve Francii, Lycées Général, Technologique et Professionnel Louis Armand v Chambéry, hlavním městě Savojska. Tam jsme už šestkrát uskutečnili odbornou stáž v rámci projektu Mobility Leonardo da Vinci a poté Mobility Erasmus + Evropské unie. Díky přátelským vztahům vytvořeným v letech předchozí spolupráce jsme se mohli obrátit na místní autoservisy, kde odborný pracovník servisu je současně učitelem lycea (Peugeot, Renault, Citroen, Renault – Trucks, Opel, Mitsubishi, Garage Carle, RF Auto).  Ve všech servisech jsme se setkali s mimořádnou ochotou a snahou předat nám co nejvíce znalostí a informací.

 

Parlez – vous français?

 Na tuto otázku účastníci naší krátké, ale přínosné stáže mohou hrdě odpovědět v jazyce galského kohouta. Spolu s odbornými a jazykovými znalostmi si domů přivezli také množství zážitků z dalších aktivit – ať už se jednalo gurmánsky laděnou návštěvu v místní výrobně čokolády, vysokohorskou turistiku v Alpách, jízdu nejstrmější lanovkou světa na nejvyšší dosažitelný vrchol Evropy, Aiguille du Midi – 3 842 m, či závěrečnou nekonečnou cestu autobusem domů.

Aspoň lehkou ochutnávku všech dojmů ukazuje naše malá fotogalerie.

 

PhDr. Vladimíra Sedláčková, Ing. Petr Satke


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz