dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

21. prosince 2016

Na chvíli „do lochu“? O prevenci kriminality se postarali i vězni

Ve středu 14. prosince proběhla na naší škole beseda na téma Prevence kriminality.  Nabídka zaměstnanců kuřimské věznice se zdála zajímavá a očekávání byla - podle reakcí žáků - beze zbytku splněna. Program byl určen pro třídy A4A a 2A. Mezi besedujícími byli nejen výchovní pracovníci a ostraha věznice, ale také čtyři osoby, které si v současné době odpykávají svůj trest.

Nejdříve jsme byli seznámeni formou prezentace se samotným objektem věznice, viděli jsme, jak vypadají cely, jídelna, dvůr k vycházkám a pracoviště. Jeden z odsouzených popsal svůj denní režim. Další pak vyprávěli, jak se ve věznici ocitli. To vše bylo zpestřeno písněmi, které odsouzení zahráli a zazpívali. Na závěr následovala diskuze, ve které žáci kladli otázky odsouzeným i zaměstnancům věznice.

Beseda byla velmi zajímavá a dle mého názoru splnila svůj preventivní účel na jedničku.

 

Z reakcí žáků:

,,Myslím, že nám to hodně dalo do života, musíme si dávat pozor na to, s kým se stýkáme. Dobré bylo, že nám odsouzení řekli, proč skončili ve vězení.  Velmi dobře nám přiblížili, co ve vězení prožívají.“ (Michaela) 

,,Líbilo se mi, že nám uvěznění pověděli svůj,,příběh“, protože to určitě není lehké, mluvit o tom před cizími lidmi. Líbilo se mi, i jak zpívali.“ (Jakub)

,,Byli chytří, ale drogám podlehli. Je to smutné.“ 

,,Na mě ta přednáška udělala velký dojem. Vžil jsem se do rolí přítomných odsouzených a hodně mě to ponaučilo.“ (Dominik)

,,O besedě jsem si myslel, že se dozvíme jen o životě ve věznici, ale dozvěděli jsme se i o životě vězňů - jak to chodí tzv. v base - i o jejich životě mimo věznici. Odsouzení vypadali velmi chytře a vůbec bych neřekl, že se takoví lidé mohou dostat do vězení. Dozvěděli jsme se, že to bylo kvůli drogám, ty dovedou udělat ze života peklo. Jsem rád, že jsem se této poučné besedy zúčastnil.“

,,Bylo to velmi zajímavé a poučné, máme si dát pozor, abychom se nezapletli se špatnými kamarády. Nikdy bych se nechtěl dostat do vězení. Zaujal mě příběh drogově závislých, kteří s tím dokázali přestat, chvíli žili lepší život a je škoda, že s drogami zase začali. (Přemysl) 

,,Nejvíc mě zaujala věta, že kamarád vám drogy nedá.“ (Jaroslav)

Ing. L. Drápalová

DSC08705.jpg

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz