dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

12. prosince 2016

Nedej drogám šanci! Naši žáci už vědí proč...

Dne 2. prosince 2016 se žáci naší školy vydali na preventivní program Nedej drogám šanci do kina Scala. Po první vyučovací hodině běžné výuky jsme vyrazili směrem Moravské náměstí, kde nás čekala paní učitelka Koutná. V úvodní části programu nás Radovan Voříšek (brněnský odborník na problematiku drog z organizace Podané ruce) blíže seznámil s problematikou závislostí. Nechyběly informace nejen o sociální stránce této patologie, tj. o závislosti na mobilních telefonech, gamblingu, netománii a dalších, které přináší současný způsob života, ale také o závislosti na alkoholu a jiných látkových závislostech.
Dále nám zástupce Policie ČR vyprávěl o policejních zásazích proti "vařičům" drog (např. pervitinu). Ukázal nám i různá videa nebo fotografie z akcí a objevených varen. Velmi zajímavé byly výpovědi konkrétních lidí závislých na drogách či s nelátkovými závislostmi. První z nich byla žena, která začala s kouřením marihuany. Marihuana je známá jako přechodová droga, tzn. že její uživatelé často později zvolí i tvrdší drogy (např. heroin, LSD, pervitin...). Potom o své zkušenosti mluvil muž, který díky závislosti skončil ve vězení. Peníze ke hraní na automatech získával trestnou činností a nejednou se díky tomu dostal i do ohrožení života.
Z ohlasů od mých spolužáků musím potvrdit, že se nám program moc líbil a věříme, že to bylo dobré ponaučení, proč nedat drogám šanci ani v dalším životě.
 
Jan Bureš (A1A)

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz