dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

11. listopadu 2016

Smelo na cesty – mezinárodní soutěž o bezpečnosti dopravy

V úterý 19. září 2016 jsme se zúčastnili dopravní soutěže ve slovenské Žilině. Vyjížděli jsme o den dříve, protože cesta byla dlouhá. Byli jsme ubytováni v krásně opraveném internátním zařízení. Brzo ráno jsme byli pozváni na snídani a poté jsme se přesunuli do vzdělávacího centra v areálu továrny Kia. Rozdělili nás do tříčlenných týmů s ostatními účastníky z dalších 11 škol ze Slovenska i České republiky, takže jsme se museli naučit spolupracovat i s neznámými lidmi. Poté, co jsme se navzájem seznámili, jsme si vyslechli prezentaci slovenské policie o problematice bezpečnosti, včetně statistiky o úmrtích a škodách na silnicích. Následovala prezentace o továrně Kia a konečně zadání projektu, který máme vypracovat. Bylo jednoduché a velmi obecné: bezpečnost na silnicích. Na vypracování jsme měli dostatek času – přibližně 4 hodiny.

K hledání informací jsme mohli využívat notebook, který měla každá skupina k dispozici. Náš tým zprvu nevěděl, co má vlastně dělat, a spíše jsme se jen o problematice bavili na odborné úrovni. Nakonec jsme vymysleli inovativní řešení problémů se snadno přehlédnutelnými a lehce zranitelnými motorkáři, s rychle dostupnou pomocí a záznamovou skříňku při nehodě automobilu. Po obědové přestávce začala prezentace jedenácti týmů poskládaných z žáků všech škol. O hodnocení se postarali odborníci na tuto problematiku: dvě zástupkyně policie, profesor vysoké dopravní školy, zástupce Žilinského kraje a další.

            Po delší poradě porota vyhlásila výsledky. Jako ocenění dostal každý diplom za účast a reflexní vestu, která se bude určitě hodit. Potom následovalo vyhlášení prvních tří míst a předání hodnotných cen. Na prvním místě se umístil i jeden žák z ISŠA Brno – David Šmerda. Vzhledem k tomu, že jsme se této soutěže zúčastnili poprvé, považujeme to za velký úspěch. Myslíme, že jsme všichni odvedli velký kus práce.

            Soutěž splnila vše, co jsme od ní čekali: vymyslet nové nápady, jak zlepšit bezpečnost na silnicích, a naučit se pracovat v cizím kolektivu. Nakonec nás čekalo focení se všemi členy soutěže a dlouhá cesta domů, teď o to krásnější, že jsme si „vezli“ první místo a David nový tablet jako výhru.

 

Valerie Hrušková, Miroslav Janík, David Šmerda (DP.2)

 

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz