dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

10. listopadu 2016

Jak jsme poznávali Prahu aneb exkurze (nejen) na Letiště Václava Havla Praha

V úterý 18. října se třídy PT.2 a DP.1 vydaly na odbornou exkurzi do Prahy. Dopoledne jsme navštívili Muzeum Policie ČR v areálu bývalého kláštera na Karlově. Zde nás expozice zasvětila do okolností vývoje a bohaté historie policejních sborů v českých zemích. Mohli jsme také nahlédnout třeba do tajů nevyřešených vražd.

Odpoledne nás čekala prohlídka Letiště Václava Havla Praha. Zahájili jsme na terminálu číslo tři. Ten je známý tím, že přes něj prochází významné osobnosti – např. státníci, sportovci či osoby vlastnící soukromé tryskáče. Šikovný průvodce nám popsal historii a fungování celého komplexu. Dozvěděli jsme se, kdo nastupuje v jakém místě, jaká bezpečnostní opatření na letišti platí nebo třeba kde prochází kontrolou a opravami všechna letadla. Po přednášce jsme nastoupili do autobusu, který nás vozil po areálu v těsné blízkosti vzletových a příletových drah letadel. Mimořádným zážitkem byla možnost sledovat veškerou přípravu na start a odlet obřího Airbusu A380.

Prohlídka letiště se ukázala jako velmi zajímavá a poučná. Na závěr ještě udělat foto všech účastníků exkurze a už jsme zase seděli v autobusu směřujícím k Brnu.

 

Hana Smutná (PT. 2)

(fotodokumentace Ing. Ludmila Čápová)


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz