dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

19. února 2016

Exkurze do firmyVolvo Group Truck Center - RT Brno

V úterý 26. Ledna 2016 jsme společně s panem učitelem Ondrušem a Kučerou vyrazili do firmy Volvo Group Truck Center – RT Brno. Exkurze byla pořádána pro žáky 1.C a 1.A oboru Mechanik opravář mot. vozidel. Cesta školním autobusem směr Popůvky trvala poměrně krátce. Po příjezdu do firmy nás rozdělili do dvou skupin po třídách. Jedna skupina se šla podívat do dílen a druhá měla přednášku ředitele pobočky, který jim o firmě a problematice nákladních vozů řekl celou řadu zajímavostí a důležitých faktů.

Já jsem šel do dílen, kde se zaměstnanci věnovali opravám vozů. Zaměstnanci se s námi rozdělili o zkušenosti s nákladními vozy obou sepisovaných značek. Měli jsme také možnost podívat se do kabiny nového modelu Volva. Mně se v kabině velice líbilo. Poté jsme se dokonce mohli projet v nákladním voze. Neváhal jsem a šel jsem ven stoupnout si do řady. Když konečně na mě a na kamaráda Jirku došla řada, nasedli jsme do náklaďáku. Pan řidič s námi udělal objížďku kolem areálu firmy. Pan učitel Ondruš se také projel v nákladním voze, dokonce i řídil. Ostatně říkal, že jízda se mu líbila. Docela jsem mu záviděl...

Potom jsme se vyměnili s druhou skupinou a šli do prvního patra budovy, kde se nám věnoval pan ředitel v zasedací místnosti. Řekl nám něco o historii firmy, jaká je situace v současnosti a zmínil se i o perspektivách do budoucna. Odnesli jsme si velké množství informací (např.: jakým koeficientem se převádí výkon v kW na koně -1,36; jaký je rozdíl mezi návěsem a přívěsem apod.) a praktických postřehů. Na závěr setkání si vzal slovo pan ředitel naší školy a seznámil nás s možností stát se žáky třídy se zaměřením na opravy nákladních vozů a autobusů. Tato nabídka by mohla platit už od příštího školního roku.

Poté jsme sešli dolů, kde jsme se všichni vyfotili, mohli jsme si koupit různé přívěsky, modely nákladních vozů atd. Vrátili jsme se trochu později, než bylo v plánu. Ti, co měli obědy, je bohužel nestihli. Mně se akce velmi líbila, hlavně jízda v nákladním voze. Doufám, že nás na podobné exkurze ještě vezmou, protože byla velice povedená a přínosná.

 Volvo Trucks.jpg

                                                                                                                   

 Jan Doležal, 1.C

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz