dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

17. ledna 2016

Vánoční trhy ve Vídni P4.A

Jako každý rok jsme se již počtvrté vydali na školní výlet za krásami Vídeňských trhů za pedagogického doprovodu paní učitelky Drápalové a Vieweghové. Po příjezdu nás paní učitelka Vieweghová provedla centrem Vídně. Navštívili jsme „Albertina Museum“, kde jsme si prohlédli spoustu známých obrazů a akvarelů, např. z období klasicismu.

Po prohlídce muzea jsme šli na Maria-Theresien- Platz, kde bylo rozestavěno mnoho zajímavých stánků. Zde bylo možné si zakoupit různé druhy suvenýrů, například vánoční svíčky, sněhové koule nebo třeba ručně vyrobené lapače snů. Nás samozřejmě spíše zajímaly stánky s občerstvením, kde jsme si mohli zakoupit například typickou klobásu (die Bratwurst) a dále oblíbený vánoční punč, německy „Weihnachtspunsch, Apfelpunsch nebo Kinderpuntsch“ (samozřejmě bez alkoholu). K punči jsme si koupili i hrníček s vánočními motivy, který jsem si jako každoročně dovezla domů, jako krásnou vzpomínku na letošní vánoční trhy a rozšířila tak svoji sbírku.

Domů jsme dojeli znaveni, dovezli jsme si spoustu vánočních dárků pro přátele a rodinu. Především jsme však nasáli vánoční atmosféru potřebnou k prožití těch pravých Vánoc (ač bez sněhu). A jelikož to byl poslední společný výlet P4. A, chtěli bychom z celého srdce poděkovat paní učitelce Drápalové a Vieweghové za tento i všechny předešlé roky, kdy nám výlet do vánoční Vídně umožnili.

Kateřina Pálková P4.A

Výsledek obrázku pro vánoční vídeň

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz