dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

4. prosince 2015

Výstava motocyklů v Itálii, továrna Ducati a muzeum Ferrari

Ve středu 18. listopadu 2015, ve 21 hodin vyjel z Křižíkovy ulice školní pistáciový autobus, který vezl žáky ISŠA na zahraniční zájezd. Tento výlet byl určen především pro žáky oboru mechanik jednostopých vozidel, ale přidalo se i mnoho dalších z jiných tříd. 

                Po dlouhé cestě jsme dorazili do Boloně po deváté hodině ranní a vydali se do továrny Ducati, kde se ale bohužel nemohlo fotit. Prošli jsme kolem výrobních linek, kde nepracují roboti, ale pouze lidé, vždy dva mechanici sestavují jeden motor, pokračovali jsme kolem zkušebny výkonu, kde kontrolují každý sestavený motocykl a viděli jsme i finální mytí, leštění a vizuální kontrolu stroje. Zajímavé bylo, že 30 % montážních dělníků v Ducati tvoří ženy.

                Následovalo muzeum Ducati,kde už se fotit mohlo. Byly zde vystaveny jednotlivé komponenty i celé motocykly a to z různých historických období výroby, také dobové nákresy a trofeje, kterými se stroje značky Ducati mohou pyšnit.

                Po hodinovém rozchodu v Boloni jsme přejížděli do muzea Ferrari v Maranelu. Vystavené exponáty byly opět z různých časových období, mohli jsme si vyzkoušet jízdu na trenažeru, vyfotit se ve vystaveném sporťáku a dokonce si i nějaké Ferrari půjčit na projížďku městem, takže před muzeem se proháněla samá rudá Ferrari, jako bychom byli někde v Dubaji.

                Večer jsme byli ubytováni v Parmě a druhý den hned po snídani jsme vyrazili plni očekávání na výstavu EICMA do Milána. Výstava byla úžasná, na cokoli jsme se mohli zeptat v angličtině a vždy nám ochotně odpověděli, dalo se tam také sehnat spoustu motocyklového příslušenství, doplňků a všelijakých vychytávek a také nářadí. Někteří se kochali krásnými hosteskami, jiní se více věnovali exponátům, řezům motorů a zkoušeli si sednout na své budoucí motocykly. Dokonce jsme si mohli vyzkoušet i trial bike na trenažeru a na venkovní ohraničené dráze si půjčit některé motocykly a skútry, nebo se podívat na řádění stunt riderů. Co víc říct, bylo to fajn.

 

Hana Fialová, 2.M


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz