Hlavní menu

Novinky

2. prosinec 2015

Mistrovství světa v dráhové cyklistice

Dobrý den,jmenuji se Martin Čechman  a  jsem žákem třídy 2KL ISSA Brno , závodím za oddíl Dukla Brno a v srpnu tohoto roku jsem se zučastnil jako reprezentant České  republiky Mistrovství  světa v dráhové  cyklistice  v Astaně  v Kazachstánu. Program byl rozdělen do čtyř dnů, já jsem se zůčastnil celkem třech disciplín, a to sprint,teamsprint a keirin.
První den na mistrovství světa jsem jel teamsprint  se svými reprezentačními kolegy Josefem Junkem a Jiřím Janoškem.Teamsprint je disciplína,kde 3 sprinteři jedou úsek 750m a každých 250m jeden ze sprinterů odstřìdá.V kvalifikaci jsme obsadili třetí místo,kde nás dělilo 0,04s od druhého místa a jisté medaile.Jeli jsme finále o třetí místo proti Polsku,bohužel jsme podlehli o 0,02s.Obsadili jsme tedy čtvrté místo za Ruskem,Austrálií a Polskem.
Druhý den se jel keirin. Keirin je disciplína kde motorový vodič roztáhne 6 sprinterů do určité rychlosti kde vodič odstřídá a probíhá sprint mezi šesti sprintery.
Jela se první jízda kde  postupoval pouze vítěz,a druhý  šel do opravné jízdy,kde postoupil také pouze vítěz.V první  jízdě jsem byl druhý a šel jsem do oprav .V opravách  jsem zvítězil a postoupil do semifinále,kde postupovali 3 ze šesti .Postoupil jsem z první pozice a pokračoval do finále s vyhlídkami  na medaili. Ve finále mi bohužel už nezbyla síla a obsadil jsem páté místo .Pro mne ale dobrý výsledek ,ale medaile zde byla opravdu na dosah ruky.

Třetí den jsem jel sprint.Sprint je disciplína  kde se prvních 20 nejrychlejších sprinterů kteří projdou kvalifikací letmých 200m, utkávaji v bojích kde jede první s dvacátým a probíhá vyřazování.
V kvalifikaci jsem obsadil páté místo s časem 10.347s ,ale bohužel po předchozích závodech sem už v sobě nenašel dostatečnou sílu a motivaci a obsadil jsem desáté místo.
Božel naše výprava byla bez  medaile.
Dobrá zpráva pro mne  je ta, že příští rok startuji ve stejné kategorii a mé očekávání jednoznačně převršuje letošní výsledky.

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85