dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

19. listopadu 2015

Literární procházka Prahou

Tak jsme se konečně dočkali. V úterý  6.října 2015 jsme my, třída A4.A, doplněná studenty z dalších tříd, asi v 7:30 hodin ráno nastoupili do školního autobusu a vyrazili na akci pod názvem „Literární procházka Prahou“ pod vedením učitelky českého jazyka a  literatury Vladimíry Sedláčkové, naší třídní učitelky Leony Koutné, a s řidičem, panem učitelem Zdeňkem Kučeríkem.

Mezi  10.-11. hodinou jsme dorazili na parkoviště a přestože pršelo,  vydali  jsme se do historického centra Prahy, prošli si velkou část tzv. Královské cesty a prohlédli si významné stavby Prahy jako Stavovské divadlo, Karlovu Univerzitu, Staroměstské náměstí s orlojem a Karlův most. Následně jsme se přesunuli zpět k autobusu a jeli se ubytovat.  Na hotelu jsme se nezdržovali a hned se  zase vrátili zpět do nádherných prostor Stavovského divadla, kde jsme zhlédli moderní pojetí  Shakespearova Othella. Po tomto neobvyklém zážitku jsme plni dojmů odjeli zpět na hotel nabrat síly na následující perný den.

Ve středu ráno jsme se vydali, tentokrát metrem, směr zastávka Malostranská, odkud jsme vyrazili po Starých zámeckých schodech na Pražský hrad. Po důkladné prohlídce Hradu, Hradčanského a Loretánského náměstí a výkladu o nich  jsme se vydali na Malou Stranu. Poté jsme si  ještě důkladněji prohlédli  Karlův most a dostali rozchod na oběd. Na  hotelu jsme se pak  tzv. „hodili do gala“. Čekala nás totiž Zlatá kaplička -  Goldoniho hra Sluha dvou pánů s Miroslavem Donutilem. Představení bylo úžasné.

Další den jsme se vrátili zpět na místo činu, do Národního divadla, tentokrát na prohlídku jeho interiéru s odborným výkladem pracovníka ND. Z terasy jsme mohli kromě výhledu na Prahu také obdivovat zblízka slavnou trigu. Plni dojmů

Kvůli nepřízni počasí jsme se rozhodli již nepokračovat v prohlídce Prahy, a tak jsme naposled zamávali Václavovi a plni dojmů  se vydali  zpět do Brna.

Tímto bych chtěl poděkovat za celou A4.A hlavně paní učitelce Sedláčkové za její úsilí, které vydávala na to, abychom viděli ta skvělá divadelní představení a také za její výklady ke všem navštíveným místům. Nesmíme zapomenout na paní učitelku Koutnou, bez níž by se výlet také nemohl konat a děkujeme i panu Kučeríkovi za to, že nás v pořádku dopravil tam i zpět.

 

Adam Hermann, A4.A


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz