dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

19. listopadu 2015

EXKURZE do TPCA KOLÍN

Na tuto exkurzi do továrny TPCA ( Toyota, Peugeot, Citroen, Automobile)  jsme se všichni těšili dlouhé tři týdny. Když  jsme 19.října 2015 brzy ráno vyjížděli od školy naším krásně zeleným autobusem, se smíšeným očekáváním jsem uvažoval, co nového se dozvím. Cesta byla dlouhá, ale ubíhala rychle a atmosféra v autobusu byla pohodová.

Plni zvědavosti jsme vystoupili v průmyslové zóně Kolína, kde stála výrobní hala továrny na výrobu automobilů Toyota, Peugeot a Citroen. Přivítal nás milý průvodce a  dovedl nás do prezenční místnosti. Ještě než nás pustil do výrobních hal, pustil nám reportáž o vzniku továrny  a jejím provozu. Poté nám dal bezpečnostní pokyny, museli jsme si nasadit sluchátka pro poslech instrukcí a informací a pak už jsme mohli vstoupit do výrobní haly.

 Nastoupili jsme do dvou vláčků, průvodci nás bezpečně vozili po provozu a my jsme sledovali, jak se z obyčejného plechu svižným tempem stával automobil. Provezli nás lisovnou, kde se z plátů plechu tvořily jednotlivé díly, montážní linkou, kde šikovní a rychlí zaměstnanci montovali vybavení do vozu, svařovnou, meziskladem a dalšími zákoutími závodu. Nejvíce jsem žasl ve svařovně, kde dokáží roboti svařovat na desetiny milimetrů přesně, ato bez lidské pomoci.

Příjemně mě překvapilo,jaké pěkné prostředí mají zaměstnanci a jak se o ně jejich nadřízení starají. Výrobní hala je na špičkové úrovni a troufnu si říci, že pro takovou automobilku musí být čest pracovat. Po skončení prohlídky jsme ještě dotali odpovědi na naše všetečné otázky.

Nakonec jsme se rozloučili s naším průvodcem, udělali ještě pár společných fotek a vydali se domů. Věřím, že si všichni užili naši exkurzi stejně jako já. Děkujeme škole a našim učitelů, že nám umožnili takové krásné zážitky.

David Šmerda, Ondřej Kremláček, P1.A


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz