dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

19. listopadu 2015

Ekonomická soutěž – Innovation Camp

Dne 7. 10. 2015 se vybraní žáci tříd PD. 1, AN. 1, A4.B a 3. B zúčastnili soutěže pořádané neziskovou vzdělávací organizací JA Czech a NN pojišťovnou a penzijní společností. Tato velmi zajímavá aktivita proběhla v Národní technické knihovně v Praze Dejvicích za účasti 140 studentů z 20 různých středních škol Čech a Moravy.

 

Zadání úkolu znělo „Založení sociální firmy zaměřené na potřeby seniorů“.

Na začátku soutěžního dne proběhlo krátké poučení o významu a prospěšnosti sociálního podnikání. Následovalo zadání tématu. Studenti se rozdělili do pětičlenných týmů a po celý den pracovali na svém podnikatelském plánu. Důležitými členy týmu byli dobrovolníci z řad zaměstnanců NN, kteří byli připraveni poskytovat rady a další pomoc.

 

Odpoledne skupiny studentů prezentovaly svůj projekt před odbornou komisí složenou z manažerů NN pojišťovny a penzijní společnosti, dále redaktorkou MF Dnes a členkou týmu ASO. Komise měla svá hodnotící kritéria jako např. kreativita nápadu a jeho možná realizace v praxi, pozitivní dopad na seniory, schopnost prezentace a týmové práce. Objevila se celá řada zajímavých nápadů, jak aktivně spolupracovat s našimi staršími spoluobčany, jak jim umožnit aktivně prožívat svůj věk.

 

Také pro doprovázející učitele byl připraven program, např. přednáška týkající se právě tohoto sociálně prospěšného podnikání.

 

Výsledky soutěže pro naši školu vyzněly příznivé. Domů jsme přivezli 3. místo. V týmu, který se dostal na bronzový stupínek, byla naše studentka Hana Smutná ze třídy PD. 1. Jejich vítězným tématem bylo „Multifunkční farmářský klub pro seniory“.

 

A jak hodnotí soutěž ostatní naši zúčastnění žáci? Jen pozitivně a jak sami řekli, příště jedeme zase.

 

Tak příště na shledanou.

 

Ing. Ludmila Čápová

 


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz