dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

3. července 2015

Což takhle dát si Lamborghini?

Což takhle dát si Lamborghini?  … účastníci zájezdu vypráví…

Je úterý večer 23. června. Na účastníky zájezdu čeká třídenní výlet za rychlými vozy, tentokrát značky Maserati a Lamborghini. Ještě jedno společné foto s rodiči a může se vyjet - směr  Itálie.

Ve středu ráno nás čekalo první muzeum – vozy značky Maserati.  Netušili jsme, že toto soukromé muzeum se nachází na pravém italském venkově uprostřed dobytčí farmy, nedaleko Modeny. Poznání o historii a činnosti Maserati nám zprostředkovala sympatická Italka Federika. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o firmě, která již od počátku svého vzniku vyráběla supersportovní vozy pro závodní účely. Podnikat začalo společně hned pět bratrů  Maseratů.  Shlédli  jsme i  sérií traktorů firmy Lamborghini, která naopak začínala s výrobou zemědělských strojů, a to traktorů.  Automobiloví fanoušci z ISŠA si přišli na své,  fotoaparáty jen cvakaly.  Na závěr naší prohlídky jsme obdrželi nečekaný bonus. Federika nás zavedla nás do malé výrobny sýrů, kde byla i ochutnávka. Mnozí pak parmazánu neodolali a nakoupili.

Odpoledne jsme přejeli  do muzea značky Lamborghini, které je zároveň součásti automobilky. Do závodu jsme se sice tentokrát nedostali, zato sportovní vozy z muzea jsou nafoceny ze všech možných úhlů. A opět si fanoušci přišli na své.

Že se muzea líbila, bylo vidět na spokojených tvářích.

Cílem dne bylo přímořské letovisko Cesenatico. Po rychlém ubytování  jsme se v podvečer vydali na procházku městečkem. Dokonce jsme museli využít i místní MHD, abychom se dostali z jednoho břehu kanálu na druhý. A tak minutová jízda trajektem byla příjemným zpestřením.

Večer všichni unavení, ale spokojení jsme se zalehli do postelí.

Ve čtvrtek ráno nás probudilo sluníčko a my jsme věděli, že ten den je moře naše. Sešli jsme se  u autobusu, naložili zavazadla, při sobě nechali jen plavky, ručníky a svačinu. A šlo se na pláž. O zábavu bylo postaráno. Někdo se koupal, někdo slunil, někdo vyhrával v kartách, někdo stavěl sochy z písku… každý si prostě našel to své. Počasí přálo, a tak se nikomu nechtělo domů.

Ale měli jsme ještě jedno eso v rukávu. Prohlídka nádherného městečka San Marina. Projížděli jsme jedním z nejmenších států světa. A opět venkovem, tentokrát však sanmarinským. A tady je potřeba podotknout, že řidiči zvládli jízdu serpentinami a úzkými silničkami zcela bravurně. Na hradby San Marina nás vytáhla  lanovka.  Pak už jsme se jen procházeli kouzelným městečkem položeným vysoko nad mořem, prohlíželi si pamětihodnosti, fotili. Nezapomněli jsme ani na italskou zmrzlinu či pizzu a ani na drobné dárky pro naše blízké doma.

Přiblížil se čas odjezdu – čtvrtek večer. Nasedli jsme do autobusu, pedagogický dozor – vedoucí dne zkontroloval, zda souhlasí počet žáků a jsou-li připoutáni. A vyjelo se – směr Brno.  Panovala spokojená  atmosféra, prohlíželi se nakoupené dárky, dojídaly se svačiny, odpočívalo se.

Odjížděli jsme domů plni zážitků, spokojení, opálení.

A tak  arrivederci Italianashledanou Itálie…snad zase za rok.

Jen ještě pár P.S.

P.S. 1  Poděkování patří oběma řidičům za bezpečnou a skvělou jízdu tam i zpět.

P.S. 2  Poděkování patří pedagogickému týmu, který si žáky hlídal jako oko v hlavě.

P.S. 3  Poděkování patří samotným žákům za to, že byli bezvadný, ukázněný a slušný tým.

P.S. 4  Poděkování patří fotografům, kteří pečlivě zaznamenávali každý pohyb výpravy.

 

Za všechny účastníky zájezdu   Ing. Ludmila Čápová

ke článku 1.JPG

ke článku 2.JPG

ke článku 3.JPG

ke článku 4.JPG

ke článku 5.JPG

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz