dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

29. června 2015

Tuzemská dovolená v údolí „Okavanga“

Tuzemská dovolená v údolí „Okavanga“

 Poznejte řeku Dyji ještě před tím než se vlévá do Vranovské přehrady. V rozlehlém údolí pod strmými skalami na levé straně toku najdete rekreační středisko Integrované střední školy automobilní (cca 2 km od vesnice Podhradí nad Dyjí). Budete si připadat jako byste se náhle ocitli v deltě Okavanga – bujná vegetace, vodní ptactvo a hlavně neskutečný klid.

 Co můžete čekat?

K dispozici je 6 čtyřlůžkových chatek, 3 šestilůžkové pokoje, velká kuchyně s kompletním vybavením. Společenská místnost nabízí pingpongový stůl, kulečník, stolní fotbálek, šipky a venku si můžete zahrát ruské kuželky nebo využít fotbalového hřiště či kanoe k příjemné projížďce na řece. V kuchyni jsou krbová kamna pro zpříjemnění chladných večerů. Sociální zařízení je po celkové rekonstrukci.

 Tip pro rybáře!

Rybáři si mohou vybrat mezi chytáním na řece nebo na přehradě. Ryby zde dorůstají značných velikostí. Věděli jste, že největší ulovená ryba na území České republiky, sumec 94 kg ulovený v 90.letech v oblasti přehrady nazvané Farářka, se nachází nedaleko po proudu od ubytování?

 Kolo, voda, turistika – co si vybrat?

Doporučujeme kombinaci všech sportů. Koupat se dá ve vesnici na splavu (cca 20 min chůze) a nebo si zajet na pláž Vranovské přehrady.  V Podhradí je možné pronajmout si i tenisové kurty.

Pro milovníky pěší nebo cyklo turistiky nabízí okolí nepřeberné množství vyznačených stezek okolo celé přehrady a v Národním parku Podyjí na české i rakouské straně. Když vám nebude přát sluníčko, máte možnost navštívit zříceniny hradu Cornštejn u Lančova a Frenštejn nad vesnicí Podhradí nad Dyjí. Další výlety je možné směřovat na krásný zámek ve Vranově nad Dyjí a hrad Bítov. Malý zookoutek u Bítova potěší hlavně rodiny s dětmi.

 Praktické informace

Cena za lůžko a noc je 100 Kč,- včetně DPH, poplatků obci, energii a vybavení.

Nástup na rekreaci je většinou v sobotu, ale lze se domluvit individuálně. Provoz areálu je od 4.7.2015 do 15.8.2015.

 Kontakt:

Přihlásit se na rekreaci je možné u pana Štefana Papaly na tel. čísle: 777 295 800 nebo e-mailem: papala@issabrno.cz.

 

Vranov.jpg

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz