dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

12. června 2015

Jednotné závěrečné zkoušky na ISŠA

Středoškoláci, víte, co čekat od jednotné závěrečné zkoušky na ISŠA?

Konec školního roku je tradičně u nejvyšších ročníků učebních oborů věnován závěrečným zkouškám. Na naší škole jsou zkoušky pro všechny učební obory připravené podle celostátního vzoru jednotných závěrečných zkoušek. Díky zavedení jednotných zadání budou mít zkoušky na různých školách srovnatelnou úroveň.

Co naše studenty u závěrečné zkoušky čeká? Automechanici, Mechanici jednostopých vozidel, Autolakýrníci a Autoklempíři budou prokazovat své znalosti u závěrečné zkoušky ve třech částech - písemné, praktické a ústní.

Písemná zkouška prověřuje znalosti z komplexního pohledu. Student zpracovává ucelená témata, nejde tedy o zjištění encyklopedických znalostí, ale o logické zvládnutí oboru. Testové otázky generuje počítač z databáze otázek. Praktická zkouška je oproti dřívějšku více zaměřena na konkrétní úkoly, které odpovídají skutečné praxi. Ústní zkouška nově obsahuje i otázky ze světa práce, díky nimž se dá zjistit, jestli je žák připraven pro vstup na trh práce, což je pro jeho uplatnění velmi důležité.

Proč jednotná závěrečná zkouška? Hlavním cílem zavedení jednotné závěrečné zkoušky je sjednocení úrovně a možnost srovnání absolventů konkrétních oborů v celé České republice. Na její podobě se podíleli i odborníci z řad zaměstnavatelů, pro které představuje získání výučního listu při jednotném zadání jistou záruku úrovně získaných vědomostí a dovedností. Celorepublikové povinná jednotná závěrečná zkouška svým zavedením sjednotí výstupy vzdělávání v učebních oborech a sníží počty škol, které pro výuku nemusí mít odpovídající materiální ani pedagogické zázemí.

IMG_6445.JPG

IMG_6446.JPG

IMG_6783.JPG

IMG_6787.JPG

IMG_6795.JPG

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz