dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

25. dubna 2015

Autosalon Ženeva 2015

(11.3. – 14.3.2015) Odjezd byl naplánován na 11.3.2015 v 18.00, naším cílem byla nejprve prohlídka Lyonu a návštěva místního muzea a galerie, poté jsme se měli přesunou do městečka Chambery na ubytování. Ráno jsme měli domluvenou návštěvu čokoládovny nedaleko Annecy a potom konečně vytouženou návštěvu věhlasného autosalonu v Ženevě. 

Vyrazili jsme podle plánu v 18.00, čekalo nás kolem 1300 km, což znamenalo, že i s přestávkami jsme strávili v autobusu asi 16 hodin. Cesta to byla vskutku náročná, ale všichni jsme ji zvládli a na druhý den ráno kolem 10. hodiny už jsme dorazili do Lyonu. Nejdříve jsme navštívili antický amfiteátr, a pak jsme přešli ke katedrále, odkud je jedinečný výhled na celé město.Všichni jsme samozřejmě pořídili nádherné fotky. Autobusem jsme přejeli více do centra a prohlédli si muzeum a galerii jménem Musée des Beaux Arts de Lyon. V odpoledních hodinách jsme zvládli zbývajících 910 km do Chambéry, kouzelného městečka v podhůří Alp (mimochodem právě tam jezdí naši žáci na třítýdenní odbornou stáž do autoservisů) a tam jsme se ubytovali v hotelu. 

Ráno nás čekala ještě krátká návštěva rodinné čokoládovny nedaleko odsud, seznámili jsme se s více jak stoletou historií podniku i s konkrétní výrobou. Někteří si dokonce mohli vlastnoručně vyzkoušet vytváření čokoládových rybiček, pan majitel nám přichystal také ochutnávku všech druhů čokolády, které tato firma vyrábí. Všichni jsme se následně shodli, že lepší čokoládu jsme asi nikdy nejedli . 

Zbýval už pouze jediný cíl - náš vytoužený světově proslulý autosalon v Ženevě. Už na parkovišti před výstavištěm jsme mohli vidět takové kousky, jako například Porsche 911 GT2 , Aston Martin Vanquish nebo Nissan GT-R , ale to bylo nic oproti tomu, co nás ještě čekalo uvnitř - nespočet stánků s nejslavnějšími automobilovými značkami světa. Řada automobilek právě zde předvádí své nejnovější modely, např. Koenigsegg Regera , nový Superb , Mercedes-Maybach Pullman nebo Ford Focus RS , ale nejsou zde pouze automobily ,vystavují se tu i různé nové bezpečností prvky , pneumatiky a také auta upravená různými tuningovými společnostmi . Řada stánků má samozřejmě různé programy - např. Ford přichystal závodní simulátor, taneční vystoupení a pak začali rozdávat reklamní tašky . Všichni jsme si odnesli řadu suvenýrů jako např. reklamní propisky , sluneční brýle , tašky a různé jiné předměty. 

Zpáteční cesta byla sice také zdlouhavá , ale všichni jsme ji bez většího problému zvládli a do Brna jsme přijeli dokonce asi o hodinu dřív než se předpokládalo . Musíme tedy poděkovat našim řidičům - panu Vágnerovi a panu Válkovi a také našemu pedagogickému doprovodu - paní učitelce Sedláčkové a panu Slaninovi .


Vladimír Kučeřík A3.A


 


 


 


 


 

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz