dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

21. dubna 2015

Odborná stáž žáků ISŠA ve Velké Británii (14. - 28. 3. 2015)

V letošním školním roce proběhla stáž 14 žáků Integrované střední školy automobilní Brno v londýnských autoservisech. Stáž ve Velké Británii navazuje na velký úspěch a mnohaletou tradici zahraničních stáží našich žáků. Podařilo se nám uspět v náročném výběru Evropské unie v projektu ERASMUS+ a ve spolupráci s britskou školou celou akci realizovat. Po několikaměsíčním byrokratickém a organizačním maratonu, který podobné projekty vždy vyžadují, bylo v náročném výběrovém řízení vybráno 14 žáků. Do výběru byli zařazeni pouze žáci bez kázeňských opatření během studia. Kromě písemné a ústní zkoušky z praktické znalosti anglického jazyka, žáci získali body za své studijní výsledky v anglickém jazyce, odborných předmětech (zejména předmět Motorová vozidla) a praktickém vyučování. 


Průběh stáže v servisech 
Naši žáci dva týdny pracovali v celkem 8 londýnských servisech. Během praxe prokázali, že ISŠA Brno poskytuje skutečně kvalitní přípravu na budoucí povolání. Management všech servisů byl překvapen odbornou úrovní našich žáků a všichni žáci byli velmi pozitivně hodnoceni. 

Návštěva kulturních památek 
Během stáže žáci využili tří volných dnů k návštěvám nejznámějších míst, památek či atrakcí v Londýně. Žáci měli pracovní, poznávací či organizační program v podstatě během celé stáže, takže čas pobytu dokonale využili. 

Výhodou celé stáže pro žáka bylo, že byla celá zdarma a ještě žáci navíc dostali kapesné. 

Co by měl žák prvního nebo druhého ročníku udělat, aby se příští rok na stáž dostal?

  • pracovat na své angličtině a mít o ni zájem,
  • mít co nejlepší výsledky (a známky) v odborných předmětech,
  • nemít žádné kázeňské potíže.
Stáž byla pro všechny žáky velkým přínosem. Po návratu je na mnohých vidět větší zájem o odbornost v rámci vlastního studijního oboru a o anglický jazyk. Žáci si v mnoha směrech uvědomili hodnotu vzdělání získaného na ISŠA Brno, vrátili se samostatnější, dospělejší, obohaceni o nezapomenutelné zážitky a reálné životní zkušenosti. 

Mgr. Vladislav Jankových Jak březnovou stáž v Londýně hodnotí samotní žáci? 

Za možnost pracovat v Londýně celé 2 týdny jsem opravdu vděčný a ze získaných zkušeností hodlám těžit do budoucna. Lidé jsou dle mého názoru mnohem otevřenější a chovají se k sobě s větším respektem. Líbilo se mi po práci vyrazit metrem do středu města a obdivovat harmonii mezi zelení a městem plným ulic a uliček, kde bylo vždy něco úžasného k vidění. V práci jsem se dozvěděl mnoho nových věcí. Stáž mně otevřela oči a přinutila mě přemýšlet, kam dál směrovat svůj život. Velkým přínosem byla také konverzace s rodilým mluvčím, u kterého jsme bydleli a mnoho dalšího. 
David Varga 

Stáž v Anglii pro mě byla velice přínosná a jsem moc ráda, že jsem byla vybrána a mohla se jí zúčastnit. Velmi se mi líbil přístup a chování tamějších lidí a jak nás přijali do kolektivu. Obsahem mé práce bylo pracovat společně s mechaniky a vykonávat práce jako měření geometrie, výměna oleje, filtrů a přezouvání pneumatik. Během praxe jsem se naučila množství odborných slovíček a jak to chodí v servisech v Londýně. Naučili jsme se používat jiné vybavení, než na které jsme zvyklí. Tato stáž mi přinesla spoustu zkušeností a zážitků, které bych v České republice nikdy nemohla načerpat. A jsem ráda, že jsem mohla poznat nové lidi a v budoucnu bych se do Londýna chtěla vrátit a na nějakou dobu tam zůstat. Chtěla bych poděkovat za možnost zúčastnit se odborné stáže a nabytí nových zkušeností. 
Karolína Menclerová 

Na stáži se mi líbilo, zaujala mě diagnostika v servisech, také mě zaujali památky Londýna. Obsahem stáže byla práce v servise, naučil jsem se pracovat s testerem emisí. Stáž byla pro mě přínosná a došlo u mě ke zlepšení anglického jazyka. 
Pavel Domes 

Stáž byla vskutku poučná a navštívená místa zajímavá. Překvapila mne otevřenost a výpomoc všech lidí v Anglii. Obsah stáže byl naučit se tamní návyky a pracovní podmínky. O zdokonalení jazyku nemluvě. Stáž mi dost pomohla jak v zkušenostech v konverzaci, tak i v oblasti praxe. Hned bych ji absolvoval znovu. 
Jakub Žižka 

Letět do Londýna byl pro mne takový malý sen, který se mi konečně splnil. Podívali jsme, se jak to v Londýně chodí. Prohlédli jsme si nejzákladnější památky této země. Poučili jsme se jak je tam řešena doprava. Potkali jsme mnoho nových lidí, utvořili několik kontaktů. Poučili se jak to chodí v jiné zemi. Nahlédli do servisů, jak to tam probíhá a jak se liší od našich. Přínosem byl i čas strávený v rodinách. Samozřejmě jsme si zdokonalili angličtinu a přiučili něco v oboru, což je skvělé do budoucna. 
Tomáš Sůkal 

Stáž bych ohodnotil docela pozitivně, nicméně bylo poznat, že je akce pořádána poprvé. Samozřejmě jsem velice vděčný, že jsem mohl být mezi čtrnácti lidmi z celé školy, kterým se dostalo možnosti být po dobu 14 dní v Anglii, navštívit spoustu světově známých památek a ještě získat zkušenosti z tamních servisů. Obsahem stáže byla nečekaně práce v servisech, kde jsme také strávili většinu času. Víkendy byly samozřejmě změnou. Stáž mi umožnila náhled na jinou kulturu, shlédnutí památek a uvědomnění si jistých rozdílů mezi žitím v Čr a Uk. Nejvíc mne asi potěšilo vědomí, že jsem anglicky mluvícím lidem rozumněl a byl jsem se s nimi schopen i domluvit. 
Jan Procházka 

Se stáží jsem byl velmi spokojen. I když byl můj servis spíše zaměřen jako pneuservis, tak se prováděli i jiné opravy, např. výměna spojky, převodovky, oleje a filtrů, atd. Stáž mi přinesla spoustu zkušeností s prací v servise - jiné pracovní postupy, apod. Nebo např. cestování v jiné zemi, zkušenost s jiným životním stylem, apod. Celkově se mi stáž velmi líbila a vřele bych ji každému budoucímu účastníkovi doporučil. 
Jan Kalenda 

Stáž byla dle mého názoru velmi povedená. Dva dny trvalo, než se člověk aklimatizoval a zvykl si na rodilou angličtinu, ale poté se angličtina, a vcelku plynule, zdokonalovala. Fráze – 'Dva týdny v Anglii je jako půl roku angličtiny ve škole' – se zde jen potvrdila. Byl zde příjemný kolektiv a stále bylo co dělat. Můj šéf byl nejen velice milý, ale i zdvořilý (pokud člověk něco nevěděl, nebo si nebyl jistý, vždy si našel čas mu to vysvětlit). Vycházky byly sice unavující, ale stálo to za to. Zdokonalil jsem si anglický jazyk a zdokonalil se v praxi, kde jsem se ale také naučil novým věcem a technikám, které v budoucnu určitě využiji. Jinak plány, se kterými jsem tam přijel, se splnily na jedničku a mimo toho, jsem si zpět odnesl nové zážitky. 
Lukáš Válek 

Líbilo se mi tam hodně, nejvíce mě zaujalo a zároveň převapilo bylo to, že se pracovníci naprosto s ničím nepárali a všichni byli hrozně milí. Stáž mi přinesla hlavně zdokonalení angličtiny, a to opravdu extrémním způsobem. Také jsem si vyzkoušel "pracovní" život a získal jsem hodně zkušeností. 
Michal Štěpán 

Stáž pro mě byla velkou zkušeností a nejvíce mě zaujal Londýn jako město, pohodový přístup kolegů v práci a lidí celkově. Obsahem mojí stáže bylo získání nových pracovních zkušeností a zdokonalení se v Angličtině,což se určitě povedlo. Jako mechanik motocyklů jsem se přiučil spoustu věcí týkajících se aut. Největším přínosem pro mě bylo asi zlepšení se v jazyku a možnost vidět, jak to chodí v jiné zemi. Zjistil jsem,že bych zvládl pracovat a domluvit se v cizí zemi a to je pro mě velká zkušenost. 
Jan Herman 

Seznámil sem se s mnoha věcmi od přezouvání kol přes výměny dílů motoru až po MOT (technická). Takže jsem se naučil něco nového. V našem volném čase tedy o víkendu jsme se s celou skupinou byly podívat po Londýně a památkách. Což bylo zajímavé, protože jsem v Londýně ještě nebyl. Každopádně pro mě stáž byla přínosná jak z hlediska servisu, tak jazykového. Komunikace v angličtině mi velice prospěla. A obecně jsem rád, že se nyní orientuji i v jiné zemi než ČR. 
Jakub Konečný 

Obsahem stáže bylo během pracovních dnů chodit do práce a večer na srazy s panem učitelem. V nepracovních dnech jsme procházeli společně Londýn viděli spoustu památek, byli v akváriu. Nejvíc se mi líbilo na místě motorkářských srazů v Stonebridge. Na stáži jsem se hodně zlepšil v angličtině co se týče projevu, naučil nové slova hovorové výrazy atd. V servisech jsme zjistili co a jak tam chodí, jak vypadá kontrola STK/MOT. Naučili pár nových věcí. 
Petr Beneš 

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz