Hlavní menu

Novinky

15. dubna 2015

AUTOMOBILEUM 2015

Ve čtvrtek 9.4.2015 se konal již 10. ročník soutěže Automobileum. Naši pravidelní čtenáři jistě vědí, že se jedná o znalostní a dovednostní soutěž pro žáky učebního oboru Mechanik opravář motorových vozidel, která se v posledních třech letech koná již jen na krajské úrovni. Soutěžního dne se zúčastnily dvojice automechaniků z šesti středních škol Jihomoravského kraje, které tento obor vyučují. Konkrétně se jedná o Boskovice, Brno, Kyjov, Moravský Krumlov, Slavkov u Brna a Znojmo.

Letošní ročník soutěže se odehrával v prostorách Kart Arény Brno v blízkosti BVV a byl rozdělen do dvou částí: v první části plnili soutěžící již tradiční disciplíny (vědomostní test, výměna kola, nasazování sněhových řetězů, podélné parkování, couvání s přívěsem, otáčení vozidla v kruhu a jízda na závodních trenažérech) a druhá část byla zařazena nově a jednalo se o závod na elektrických motokárách.

Naši školu reprezentovali Martin Juránek (3B) a Petr Tuček (3A). Zajímavostí je, že po sečtení časů všech disciplín oba dělila pouhá 1 sekunda a Martin se tak umístil na 5. a Petr na 6. místě. V závodech motokár exceloval podle našeho očekávání Martin a s přehledem vyhrál.

Poděkování patří nejen žákům za soutěžní výkony, ale rovněž kolegům Bc. Sedmíkovi, Mgr. Kučeríkovi a pí. Malíkové za pomoc s přípravou a realizací soutěže.