dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

26. března 2015

7. ročník mezinárodní soutěže mechaniků motocyklů a jízdních kol Europacup

 


Letošní 7. ročník mezinárodní soutěže mechaniků motocyklů a jízdních kol Europacup se konala v termínu 15. – 16. ledna 2015. Pořádající školou pro letošek bylo učiliště Siegfrieda Marcuse ve Vídni. Soutěže se zúčastnili žáci učebních a studijních oborů z České republiky, Německa, Rakouska a Švýcarska. Hlavní cíl celé soutěže je porovnání studijních výsledků studentů zúčastněných zemí. Vzájemné předání zkušeností s organizací výuky jak teoretické tak i praktické. Zviditelnění daných oborů pro širokou veřejnost a upozornění na zvyšující se poptávku po odbornících zaměřených na servis jízdních kol a motocyklů. V den příjezdu nás oficiálně přivítalo vedení školy a po prohlídce tamních prostor a vybavení školy pro nás připravili vyhlídkový výlet na DC Tower 1, která je situována v moderní obchodní čtvrti Donau City. Je to komplex dvou vídeňských mrakodrapů a se svými 60 podlažími a výškou 220 m (s anténou 248 m) jde o nejvyšší budovu Rakouska. Poté následovalo občerstvení ve formě rautu. Po večeři nás autobus vyvezl na vyhlídkový výlet po památkách noční Vídně. 
Následující den bylo pro soutěžící připraveno celkem sedm nelehkých úkolů s časovou dotací 40 minut na každý z nich.

  • Startovací okruh: Nalezení závady ve startovacím okruhu
  • Měření: Měření pístů a válců a vyhodnocení zda bylo dosaženo meze opotřebení
  • Vstřikování: Nalezení chybných senzorů a řešení problémů
  • Spojka: Přezkoumání opotřebení vícelamelové mokré spojky
  • Převodovka: Odborná montáž převodovky
  • Bluetooth: Párování motocyklu s přilbou jezdce a spolujezdce
  • Generátor: Kontrola funkce alternátoru a regulátoru
Nejlépe se umístili zástupci Švýcarska, kteří obsadili první a třetí místo, na druhém byl pak Německý soutěžící. Žáci Integrované střední školy automobilní v Brně, Ondřej Kroutil se umístil na pátém místě s minimální bodovou ztrátou a v těsném závěsu Jan Šlof na místě šestém z celkového počtu osmi soutěžících.
Za jízdní kola se umístil první zástupce Německa. Druhá byla Švýcarka, jediná zástupkyně něžného pohlaví v soutěži. Bronzový medailista byl pak Čech, Justin Baumann (BiFU Luhačovice). Náš druhý reprezentant Jakub Duřt (Team Dukla, Praha) pak obsadil šesté místo z celkových sedmi. 
Po oficiálním vyhlášení vítězů a předání věcných cen, jsme obdrželi pozvánku od starosty Vídně na večerní recepci do Prátru, do restaurace Kolariks Luftburg. 
Pro příští, osmý ročník, soutěže je vybrán jako pořadatel Česká republika. Bude se jednat o velkou akci spojenou s výstavou Motosalon na brněnském výstavišti. O to víc budeme držet našim borcům palce a věřím, že nás stupně vítězů neminou. 

Jan Šlof 

 

 

 

 

 

 

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz