Hlavní menu

Novinky

26. března 2015

7. ročník mezinárodní soutěže mechaniků motocyklů a jízdních kol Europacup

Letošní 7. ročník mezinárodní soutěže mechaniků motocyklů a jízdních kol Europacup se konala v termínu 15. – 16. ledna 2015. Pořádající školou pro letošek bylo učiliště Siegfrieda Marcuse ve Vídni. Soutěže se zúčastnili žáci učebních a studijních oborů z České republiky, Německa, Rakouska a Švýcarska. Hlavní cíl celé soutěže je porovnání studijních výsledků studentů zúčastněných zemí. Vzájemné předání zkušeností s organizací výuky jak teoretické tak i praktické. Zviditelnění daných oborů pro širokou veřejnost a upozornění na zvyšující se poptávku po odbornících zaměřených na servis jízdních kol a motocyklů. V den příjezdu nás oficiálně přivítalo vedení školy a po prohlídce tamních prostor a vybavení školy pro nás připravili vyhlídkový výlet na DC Tower 1, která je situována v moderní obchodní čtvrti Donau City. Je to komplex dvou vídeňských mrakodrapů a se svými 60 podlažími a výškou 220 m (s anténou 248 m) jde o nejvyšší budovu Rakouska. Poté následovalo občerstvení ve formě rautu. Po večeři nás autobus vyvezl na vyhlídkový výlet po památkách noční Vídně.
Následující den bylo pro soutěžící připraveno celkem sedm nelehkých úkolů s časovou dotací 40 minut na každý z nich.

• Generátor: Kontrola funkce alternátoru a regulátoru
Nejlépe se umístili zástupci Švýcarska, kteří obsadili první a třetí místo, na druhém byl pak Německý soutěžící. Žáci Integrované střední školy automobilní v Brně, Ondřej Kroutil se umístil na pátém místě s minimální bodovou ztrátou a v těsném závěsu Jan Šlof na místě šestém z celkového počtu osmi soutěžících.
Za jízdní kola se umístil první zástupce Německa. Druhá byla Švýcarka, jediná zástupkyně něžného pohlaví v soutěži. Bronzový medailista byl pak Čech, Justin Baumann (BiFU Luhačovice). Náš druhý reprezentant Jakub Duřt (Team Dukla, Praha) pak obsadil šesté místo z celkových sedmi.
Po oficiálním vyhlášení vítězů a předání věcných cen, jsme obdrželi pozvánku od starosty Vídně na večerní recepci do Prátru, do restaurace Kolariks Luftburg.
Pro příští, osmý ročník, soutěže je vybrán jako pořadatel Česká republika. Bude se jednat o velkou akci spojenou s výstavou Motosalon na brněnském výstavišti. O to víc budeme držet našim borcům palce a věřím, že nás stupně vítězů neminou.