dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

18. března 2015

Lyžařský kurz

Ve dnech 15. 2.–20. 2. 2015 proběhl jeden turnus lyžařského (snowboardového) kurzu v areálu Dolní Morava, kterého se zúčastnili žáci ze tří tříd prvního ročníku studijních oborů Autotronik, Dopravní prostředky a Automechanik. 

Pedagogický dozor zajišťoval vedoucí kurzu Mgr. Patrik Ingr a instruktoři Mgr. Jiří Lukáš a Mgr. Štefan Papala.
Lyžařský výcvik začínal důkladnou přednáškou o bezpečnosti a znalostech 10 pravidel FIS o chování na sjezdových tratích. Po seznámení se se ski areálem Dolní Morava byli žáci rozděleni do dvou lyžařských a jednoho snowboardového družstva. V každém družstvu se zdokonalovali a učili podle postupů přizpůsobených jejich vlastní lyžařské a snowboardové vyspělosti. Během pěti dnů nováčci zvládli metodickou řadu pro začátečníky a pokročilí lyžaři (snowboardisti) se zdokonalili ve svých dovednostech. 
Teoretická část byla realizována formou čtyř přednášek s promítáním. Odpočinkový den byl zpestřen jedinečným adrenalinovým zážitkem na bobové a sáňkařské dráze. 
Novinkou na letošní zimní sezonu 2014/2015 bylo spuštění provozu 2 nových sjezdových tratí s výkonným zasněžovacím systémem včetně jednoho nového vleku Doppelmayr na Slamník. Pro malé i větší lyžaře a snowboardisty vyrostl na sjezdovce U Slona - Snow Fun Park, ve kterém jsou denně upravované terénní vlny, skoky a další zábavné překážky. Dále byl zmodernizován zasněžovací systém na všech stávajících sjezdových tratích, který zajišťuje kvalitní sněhovou pokrývku i při nepříznivých klimatických podmínkách. 
V areálu se nachází celkem 7 sjezdovek všech stupňů obtížností, kde si „svůj“ terén najde skutečně každý lyžař. Celková délka sjezdových tratí je 9,5 km. Minimální šířka všech sjezdových tratí je 50 m.Velkým tahákem pro lyžaře je sjezdovka U Slona, která nadchne všechny vyznavače carvingového lyžování s unikátní šířkou 80 m a délkou 1200 metrů. Areál disponuje kvalitními dopravními zařízeními Doppelmayr - 2 čtyřsedačkové lanovky, 3 vleky (kotva), 100% zasněžovanými sjezdovkami, propojovacími cestami a nejmodernějšími stroji Pisten Bully na úpravu svahů. . 
Fotografie a krátké video mohou zájemci shlédnout na nových webových stránkách školy. 

Mgr. Patrik Ingr

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz