dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

3. září 2014

Ferrari tour… aneb splněný sen…

Ferrari tour… aneb splněný sen…

Snem skoro každého kluka je projet se v rychlém závodním voze. A některým našim žákům se tento sen alespoň částečně splnil v podobě návštěvy automobilky a krásného Musea Ferrari v Maranello v Itálii. 

V posledním červnovém týdnu školního roku 2013/14 se skupina osmatřiceti žáků s pedagogickým doprovodem vydala na exkurzi do Itálie po stopách automobilového závodníka a zakladatele automobilky Enza Ferrari. 

V pondělí večer 23. 6. 2014 se naše výprava usadila do školního autobusu. Panovala dobrá nálada, studenti přepočítali své zásoby jídla, pedagogický dozor své studenty. Poslední kontrola žáků a mohlo se vyrazit směr Rakousko – Itálie. 

Po nočním přejezdu Alpami jsme v brzkých ranních hodinách dorazili do Modeny, rodiště zakladatele automobilky. Čekala nás krátká prohlídka novějšího Musea Ferrari, na jehož projektování se podílel Jan Kaplický. A pak už jsme se blížili k hlavnímu cíli naší cesty – městečko Maranello. Vydali jsme se na exkurzi do Musea Ferrari se Síní slávy, místem plných slavných závodníků, závodních vozů F1 a vítězných pohárů. Prohlídka byla pastvou pro oči. Zde nebylo nikoho, kdo by si nevybral své vysněné auto, ať žena či muž, mladík či zkušený „matador“. Druhou částí pak byla návštěva automobilky se zkušební dráhou Fiorano, kdy jsme se v pohodlí shuttle busu nechali vozit po provoze, s anglicky mluvící průvodkyní. Zajímavou informací byl jen malý dovětek ke znaku Ferrari. Černý vzpínající se kůň na žlutém podkladě. Žlutý podklad na počest města Modeny, černý kůň na počest významného letce Francesca Baraccy z první světové války, který si tento symbol vykreslil na svou stíhačku. Tento znak byl darován Enzovi Ferrari matka pilota v roce 1923. 

A opět se k naší výpravě. Odpoledne, po návštěvě Musea Ferrari, na nás čekalo univerzitní město Padova s nádhernými bazilikami Sv. Justýny a Antonína Paduánského, dále starobylá část jedné z nejstarších univerzit Itálie - Palác Bó, padovský orloj a další památky. Je nutno podotknout, že nezbytnými průvodci při procházce městem byli i ochotní Padované, kteří nás k památkám posílali stále „sempre dritto“ (v překladu stále rovně). Po dlouhém „ušlapaném“ dni jsme ve večerních hodinách přijeli do malého městečka San Dona Di Piave, místa našeho přenocování. To, že už nikam nemusíme, ocenili zejména naši hladoví žáci, kteří však po dobré italské pizze i dobře usínali. Poslední cíl naší cesty bylo koupání v moři v oblasti pláží Jesola. Plavky byly nachystány, ale počasí si s námi pohrávalo. Už od rána se mračilo a dopolední déšť mnohé žáky od koupání odradil. A tak místo koupání jsme ochutnali dobrou italskou kávu, přepočítali žáky, unavení, ale plní zážitků jsme se vydali domů. Pro vysvědčení a na prázdniny. 

P.S.: Na závěr se sluší poděkovat skvělým řidičům Ing. Vladimíru Válkovi a Markovi Vágnerovi za bezpečnou jízdu. Také pedagogickému dozoru za neustálý pečlivý dohled nad studenty. A studentům za dochvilnost a kázeň. 

Ing. Ludmila Čápová 

 

 

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz