dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

26. září 2014

O pohár rektora Univerzity obrany

O pohár rektora Univerzity obrany

Univerzita obrany uspořádala 6. ročník vědomostně-dovednostní branné soutěže pro studenty středních škol, která proběhla v úterý 23. září 2014 ve sportovním areálu univerzity v kasárnách Jana Babáka v Brně. V soutěži O pohár rektora Univerzity obrany se utkalo dvacet tříčlenných družstev z třinácti středních škol a gymnázií Jihomoravského kraje. 

První část soutěže zahrnovala zrychlený čtyřkilometrový přesun v areálu kasáren, kde na soutěžící čekaly vědomostní disciplíny, které představovaly testy ze základních znalostí matematiky a fyziky, z reálií Velké Británie v angličtině a ze všeobecného přehledu. 

Po odběhnutí vyznačené trasy následovaly branně dovednostní disciplíny. Každý soutěžící absolvoval tři hody granátem na cíl, střelbu ze vzduchovky na terč a překonání klasické vojenské překážkové dráhy. Nejvíce zábavy si soutěžící užili ve štafetovém závodu na koloběžkách, v němž někteří předvedli slušné výkony. Víc námahy a zručnosti vyžadovala další z disciplín, a sice lanové aktivity, při nichž soutěžící plnili úkoly na lezeckém trenažéru „Jakub“. 

Družstvo naší školy ve složení Romana Tumova z P1A, Petr Konečný z P2A a David Pospíšil z 2C statečně bojovalo a umístilo se na 10. místě a za předvedené výkony si zaslouží pochvalu. 

Součástí branné soutěže, kterou připravilo Centrum tělesné výchovy a sportu UO spolu s oddělením vnějších vztahů UO, byla prezentace samotné Univerzity obrany. Soutěžící se dozvěděli informace o možnostech studia na jejích fakultách. Po soutěži všichni ochutnali pravý vojenský guláš, který si skutečně pochvalovali a přidávali. 

Vedoucí družstva dr. Arnošta Vieweghová 

 

 

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz