dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

12. listopadu 2014

Výstava motocyklů Intermot 2014

Výstava motocyklů Intermot 2014

Dvě hodiny před půlnocí 1.října jsme se vydali na dvoudenní výlet do Německa na výstavu motocyklů Intermot, která se konala v Kolíně nad Rýnem. V plánu bylo se stavit po cestě do Kolína i v Mnichově v BMW a Sinsheimu ve velkém technickém muzeu. Cesta po dálnici uběhla rychle, a tak už před sedmou hodinou ranní jsme stáli s autobusem před továrnou bavorské automobilky. Od brzkých ranních hodin je už otevřen BMW welt (BMW svět), kde továrna prezentuje současné modely aut a motorek, včetně modelů značek Mini a Rolls&Royce. Jen co se v 10 hodin otevřely dveře do muzea BMW, vzali jsme ho útokem a bylo se dlouhou dobu na co dívat. Úplné začátky výroby, a to jak aut tak i motocyklů. Byly vystaveny i závodní speciály cestovních vozů i formule 1. Zajímavé bylo sledovat postupný vývoj motorů řady M. V malém shopu byla velká nabídka různých suvenýrů.

Bohužel čas byl náš silný nepřítel, a tak jsme museli muzeum opustit ještě v nenabaženém stavu a vydat se do 300km vzdáleného technického muzea v Sinsheimu. K vidění byla letadla, vojenská technika, stará americká auta, dragstery, motorky, vlaky, lodní motory a mraky dalších technických věcí. 

Po prohlídce muzea jsme si jen představili rychlost cesty Concordem, ze kterého jsme zrovna vylezli. Naše cesta do tisíc kilometrů vzdáleného Kolína by trvala při rychlosti přes 2100km/h jen necelou půlhodinku. Zpátky nohama na zem... a do autobusu směr Frankfurt, kde jsme spali ve studentském hostelu. Frankfurt je strašně živé město celou noc i v týdnu. Bohužel pozdní příjezd nám neumožnil větší prohlídku tohoto velkého bankovního města, kde je vidět spousta mrakodrapů patřící různým německým bankám. Po dobré snídani jsme uklidili pokoje a vydali se na výstavu do Kolína.

Na výstavě jsme dostali rozchod, abychom si mohli projít, co každý chtěl a co ho zajímalo. Nejvíc nás zaujal stánek Kawasaki a jejich nový motocykl H2R, motoshow a velký výběr oblečení jak na silniční tak i krosové motocykly. Až na pár výjimek zde moc novinek nebylo, mnoho výrobců si nechávalo nějaké trumfy na italskou výstavu, která se koná přibližně za měsíc v Miláně. Jednou z výjimek byly silniční a krosové závodní speciály. Výstavu navštívil i Marc Marquez a Dylan Ferrandis.

Poté co jsme prošli celou výstavu, jsme se shromáždili u autobusu a vydali se na noční cestu domů. Všichni unaveni z dlouhého chození jsme usnuli během pár minut. Na závěr bych dodal, že výlet se velice podařil a stál za to.

Klouda Lukáš, AN1 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz